American Bulldog

30.07.2019
1.862
A+
A-
American Bulldog

                                                                   Amerikan Bulldog

Boyutu: Büyük Boy

Yüksekliği: Erkek 50-71 cm, Dişi 50-65 cm

Ağırlığı: Erkek 32-54 kg, Dişi 27-41 kg

Yaşam Süresi: 10-15 sene

Bakımı: Amerikan Bulldog cinsi köpeklerin bakımı özenli bir şekilde, incelikle yapılmalıdır. Tüylerini dökme zamanları geldiğinde ise kalın yapılı olan bir tarak yardımı ile ölü tüylerden arındırılmak sureti ilenazik bir biçimde taranmalıdır. Bu köpek cinsinin kalça diplezyasına yakalanma ihtimali de ne yazık ki oldukça yüksektir. Sıcak suya karşı fazla dirençsiz bir bedene sahip olurlar. Ve önemli bir nokta daha: Amerikan Bulldogları yüzmeyi bilmiyorlar. Bu yüzden onları suya salmamanız gerektiğini de belirtmiş olalım.

Karakter Yapısı: Amerikan Bulldoglar bedenen olduğu gibi karakter yapısı açısından da oldukça güçlü bir yapıda sahip şekilde doğup büyürler. Atik davranabilirler, refleksleri şaşırtıcı bir biçimde kuvvetlidir. Her zaman kendilerinden emin oldukları asil görünümlü bir duruş sergilerler, aslında bu da onları iddialı yapan en önemli faktörlerin başında gelmektedir diyebiliriz. Etrafındaki durumlar karşısında meraklı davranışlar sergiler, korkusuz bir ruha sahiptir. Bunu da hareketlerine sürekli bir şekilde yansıtmaktadır. İtaatkar bir yapıda olurlar. Korumacı olurlar bu da onları doğal olarak kahramanlaştıran bir etkendir. Onu birinin üzerine yönlendirdiğinizde o an vazgeçseniz bile durdurmaya gücünüz asla yetmez, çünkü aşırı güçlü yapısına karşı gelmeniz imkansız gibi bir şeydir.

Kökeni: Amerikan Bulldog cinsi köpekler çoğu kişi tarafından aslında İngiliz Bulldog cinsinin bir başka çeşidi olarak da bilinmektedir. Amerikan Bulldog, bitkilerin korunması ve hayvan yakalama işlemi gibi önemli durumlar için Güney Amerika taraflarına gönderilmiştir. Bu köpek cinsi, uzun bir süre boyunca Kuzey bölgelerinde yabani domuzlar karşı olacak şekilde kullanılmıştır. Bulldog, 1500’lü senelerde o dönemin kumar oyunları için yetiştirilmekte olan bir köpek cinsi olarak tanınıyor ve biliniyordu. Bahsi geçen kumar oyunu ise hayvanlara karşı oldukça acımasız şartlar altında gerçekleştiriliyordu. Bir boğa ya da ayı tamamen zincire vuruluyor, işkence ediliyor ve sinirlenmiş güçlü Bulldoglar onlara karşı geliyordu. Bu da hayvanlar açısından oldukça üzücü ve vahşet dolu bir durumdu.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mehmet Emin dedi ki:

    teşekkür