American Cocker Spaniel

30.07.2019
1.044
A+
A-
American Cocker Spaniel

Boyutu: Orta Boy

Yüksekliği: Erkek 36-38 cm, Dişi 35-37 cm

Ağırlığı: Erkek 10-14 kg, Dişi 10-14 kg

Yaşam Süresi: 12-15 sene

Bakımı: Bu sevimli mi sevimli görüntüye sahip köpek cinsi olan Amerikan Cocker Spaniel’ın tüyleri düzenli olarak taranmalı ve fırçalanmalıdır. Hatta bu işlemi günlük ve düzenli olacak bir şekilde yapmanız köpeğinizin rahatlığı açısından en iyisi olacaktır. Tüyleri bakım gösterilmesi gereken hassas tüylerden oluşmaktadır. Sene içerisinde 2 ila 4 defa profesyonel birileri tarafından el yardımı ile tüyleri alınmalı ve güzelce taranmalıdır, profesyonel kişilerden yardım almaya dikkat edin işlemi kendiniz yapmayın, yanlış bi harekette bulunarak olumsuz durumlara sebebiyet verebilirsiniz. Göz ile ilgili enfeksiyon kapma riski söz konusudur. Kulak enfeksiyonlarına karşı da hassas bir köpek cinsi olmaktadır, buna da ilgili bir şekilde dikkat edilmelidir. Amerikan Cocker Spaniel’ın kulakları düzenli olarak silinmelidir. Göz muayenelerini de ihmal etmeden yaptırmalısınız.

Karakter Yapısı: Amerikan Cocker Spaniel, oyuncu bir köpek cinsi olarak herkesin dikkat ve ilgisini çeker. Sevilmekten çok hoşlanır. Onu sevin diye size çeşitli sevimli oyunlar sergiler. Oyun oynamayı çok fazla seven bir köpek cinsidir. Onunla tüm gün oyun oynasanız sizden bir an bile olsa sıkılmaz. Beraber yaşamakta olduğu kişilere karşı büyük bir bağlılık duygusu hisseder. Berbaer yaşadığı aileyi de kendine bağlamayı kısa süre içerisinde başarır. Neşeli hareketleri ile tüm ilgiyi üzerlerine çekmeleri hiç de şaşırılacak bir durum değildir. Tam bir aile köpeğidir. Evcilleşmeye oldukça meyillidir. Saldırgan bir yapıda olmazlar. Çocuklarla da çok iyi anlaşırlar.  

Kökeni: Amerikan Cocker Spaniel İngiltere kökenli bir köpek cinsi olarak bilinmektedir. 1800’lü yıllarda ise kuzey Amerika’ya getirilmiştir. Amerikan olan Spanieller her zaman daha ufak boyutlardadır. İngiliz Spanieller ise Amerikan Spaniellere binaen daha büyüktürler. Yıllar öncesinde bu köpekler insanlar tarafından ufak hayvanları avlamak için kullanılmaktaydı. Kayıp şeyleri bulma konusund aoldukça başarılı bir köpek cinsidir, bu özellikleri de fazlası ile dikkatleri üzerine çekmesine sebep olmaktadır. Günümüzde hala tavuk, kuş gibi hayvanların yakalanması işleminde kullanılmaktadırlar.   

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Kamil dedi ki:

  Çok faydalı bilgiler var

 2. Tahir dedi ki:

  siteyi kaydettim teşekkürler

 3. Cuma dedi ki:

  tanımadan besliyoruz

 4. aslı dedi ki:

  Bilgilendirme için teşekkürler