American Staffordshire

30.07.2019
751
A+
A-
American Staffordshire

Boyutu: Orta Boy

Yüksekliği: Erkek 48-56 cm, Dişi 46-53 cm

Ağırlığı: Erkek 25-30 kg, Dişi 24-29 kg

Yaşam Süresi: 10-15 sene

Bakımı: American Staffordshire Terrier’ın bakımını kauçuk yapılı bir fırça yardımı ile periyodik bir şekilde yapmaya özen göstermelisiniz. Bu köpek cinsinin kürkü için bu bakım oldukça önem arz etmektedir, bunu asla unutmamalısınız, köpeğinizin sağlığı açısından da oldukça mühim bir durumdur.

Karakter Yapısı: American Staffordshire cinsi sosyal açıdan uyum sağlayabilen bir köpek cinsidir. Çocuklarla ve birçok evcil hayvan türü ile vakit geçirmekten hoşlanır, adapte olmayı sever. Sosyal bir köpek olmasını istiyorsanız sosyalleşmesi için onu desteklemeli ve bu doğrultuda eğitmelisiniz. Bunun aksi bir şekilde eğitilecek olursa agresifleşebilir. Ailelerini korumayı severler, cesur bir yapıya sahiptirler. Bu köpek cinsi, sahibi tarafından onaylanmaktan çok hoşlanır. Kontrol altına alınabilmesi kolay bir türdür.

Kökeni: American Staffordshire Terrier cinsi olan köpekler çok eski olan bir Terrier soyu ile Bulldog cinsi olan köpeklerin birleşimi aracılığı ile doğmuştur. Bu tür, Amerikan Pit Bull Terrier ile oldukça yakından bağlantılı olmaktadır. Uzun seneler evvel Amerika Birleşik Devletleri bu köpek ırkını genellikle köpek kavgaları için yetiştiriyordu. American Staffordshire cinsi olan köpekler sığır ve domuz yakalama gibi yetenekleri ile popülerleşmiştir. Bunun yanısıra koruyucu ve cesur olmaları ile de dikkatleri üzerlerinde toplamışlardır. Vahşi yönü ile de ünlenmiştir. Buna karşın evcilleşebilen ve aile dostu olan sevimli bir köpektir de aynı zamanda. American Staffordshire insanlara karşı asla saldırgan tavırlar göstermez. Fakat diğer köpeklere saldırgan davranabilme ihtimali oldukça yüksek olmaktadır. Fakat bu durum düzgün bir eğitimle engellenebilmektedir, bu şekilde American Staffordshire Terrier da diğer köpeklerle dostluk bağı kurabilecektir. Polis köpeği olarak görevlendirilirler. Bunun yanında bu köpek cinsi ilaç kokularına oldukça duyarlı bir buruna sahiptir. Bu durum zamanında FDA’nın tarihindeki şimdiye kadar gerçekleşmiş en büyük kokain baskınında yeri net bir şekilde belirleme konusunda yardımcı olmuş ve bu durum sebebi ile de dünya çapında olacak şekilde oldukça popülerleşmiştir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.