Boston Terrier

10.08.2019
1.362
A+
A-
Boston Terrier

Boyutu: Küçük Boy

Yüksekliği: Erkek 38-43 cm, Dişi 38-43 cm

Ağırlığı: Erkek 4,5-11,3 kg, Dişi 4,5-11,3 kg

Yaşam Süresi: 15-17 sene

Bakımı: Boston Terrier cinsi olan köpeklerin tüyleri kısadır, dolayısıyla bu tüyler en az seviyede olacak şekilde tımar yapılmasını gerektiren önemli bir faktördür. Yalnızca gerektiği zamanlarda banyo ettirilmesi gerekmektedir. Bu köpeklerin tarama işlemi sert yapılı kıl bir fırça ile yapılmalıdır. Göz kısımları ve yüzleri aksatılmadan her gün olacak şekilde silmek suretiyle temizlenmelidir. Göz kısımları ve kulakları düzenli şekilde profesyonel kişiler tarafından kontrol edilmelidir, aksi takdirde keneye rastlanabilir ya da yabancı bir madde kulak, göz kısmına girmiş olabilir. Bu da köpeği oldukça rahatsız edecektir ve huzursuz davranışlar sergilemesine sebep olacaktır.  

Karakter Yapısı: Boston Terrier cinsine ait olan köpekler kesinlikle sevgi dolu, hareketli, hoplayıp zıplayan sevimli köpekler olurlar. Fazlasıyla da sıcakkanlıdırlar, size hemen uyum sağlarlar. Çabuk öğrenirler, bunu size kanıtlamaktan da fazlasıyla hoşlanırlar. Doğaları gereği lider karakterlidirler. Bazılarında bu liderlik duygusu diğerlerine göre biraz daha fazla olur, bu sebeple söz dinlemeyen tavırlar sergileyebilirler. Bekçi köpeği kategorisine girmezler. Bu köpeklerin sadece gerektiği zamanlarda havlama davranışı sergiledikleri gözlemlenmiştir.

Kökeni: Boston Bull Terrier, Boston Bull, The American Centlemen gibi isimler ile de bilinir. Boston Terrier cinsi olan köpekler, Amerikan Kennel Kulübü tarafından tanınmış olan Amerikan kökenli ilk tür unvanına sahip olmuş bir köpek cinsidir, bu durum da onları popüler yapmak için oldukça yeterli olmuştur. İngiliz Bulldog olarak bilinen köpek cinsi, İngiliz Beyaz Terrier olarak bilinir, fakat bu bilgi net değildir. Sadece bazı sebeplerden ötürü bu durumun böyle olduğuna inanılmaktadır. Fransız Bulldog’lar ile birlikte daha ufak boyutlarda olan dişi köpeklerden yararlanarak türün oluşmasına sağlam bir zemin hazırlanmıştır. Boston Terrier olan köpeklere az bir süre için Amerikan Bull Terrier ismi de verilmiştir. Bull Terrier’lar için açılmış olan bir dernek bu ismi uygun bulmaz. Bu sebeple de Boston’da ortaya çıktığı için Boston Terrier adı verilmesi konusunda anlaşmaya varırlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. sadet dedi ki:

  siteyi kaydettim teşekkürler

 2. Umut dedi ki:

  siteyi kaydettim teşekkürler

 3. Efe dedi ki:

  Bilgilendirme için teşekkürler

 4. Cihan dedi ki:

  Çok faydalı bilgiler var

 5. arzu dedi ki:

  Köpek besleyenlerin bilmesi gereken çok şey var