En Popüler Köpek Irkları

11.08.2019
592
A+
A-
En Popüler Köpek Irkları

İnsanların en iyi dostu, oyun arkadaşı ve koruyucusu olan köpekler sevimlilikleri ile sizleri kendilerine hayran bırakabilirler. Dünyanın her yerinde birbirinden farklı çok sayıda köpek cinsi bulunmaktadır. Bazı köpekler düğer köpeklere kıyasla çok daha fazla tercih edilmektedir. İşte çok tercih edilen popüler köpekler ve özellikleri.

 1. Beagle

Oldukça küçük ve dayanıklı olan Beagle, çocuklar ve yetişkinler için aktif birer arkadaştır. Bu ırktaki köpekler neşeli ve eğlenceli sevgi dolu, ama tazıydılar, aynı zamanda inatçı olabilirler ve sabırlı, yaratıcı eğitim teknikleri gerektirebilirler.

 • Fransız Buldog

Sevimli yarasa kulaklar bu cinsin en belirgin özelliğidir. Bu köpekler çok fazla ses çıkarmaz ve uyanık harika bekçilerdir. Her tür ortama kolaylıkla adapte olan bu cinsin çok fazla dışarıda egzersiz yapmaya ihtiyacı yoktur.

 • Yorkshire Terrier:

Büyüklüğü küçük, kişiliği büyük olan Yorkshire Terrier, cesur ama sevgi dolu bir arkadaştır. Sahiplerine bağlılığı ve zarif görünümü ile dikkat çeken bu cins apartman yaşamına oldukça uygunudur.

 • Alman Kurdu:

Asıl adı Alman Çoban Köpeği olan bu cins oldukça popüler ve hemen hemen herkes tarafından bilinen bir köpek ırkıdır. Sadakat, koruma ve bağlılık duyguları oldukça gelişmiş olan bu köpek koruma köpeği olarak kullanılmasının yanı sıra oldukça sevimli ve çocuklara karşı nazik bir türdür.

 • Golden Retriever:

Golden Retriever sağlam, orta büyüklükte bir köpektir. Bunlar sevimli, iyi huylu, harika bir çekiciliği olan akıllı köpeklerdir. Kolayca eğitilirler ve daima çocuklara karşı sabırlı ve naziktirler. Büyüleyici, sadık ve kendinden emin, popüler bir aile köpeğidir. Enerjik ve sevgi dolu Golden Retriever, sahiplerini memnum etmekten zevk alır.

 • Rottweiler:

Rottweiler’in baskın doğası, eğiticisinin sakin, tutarlı, sağlam ve adil olmasını gerekli kılar. Rottweilers öğrenmeye hevesli ve itaat eğitimi mutlak bir gerekliliktir. Rottweiler çok zekidir ve bekçi köpeği ve bekçi köpeği olma kapasitesine ek olarak çeşitli sporlarda üstünlük sağlayabilir.

 • Labrador Retriever:

Labrador Retriever hem dost bir arkadaştır hem de faydalı bir çalışkan köpek ırkı olarak yetiştirilmiştir. Bugünün Labrador Retriever ataları kadar iyi huylu ve çalışkan ve Amerika’nın en popüler türü. Günümüzde Laboratuar, diğer köpek işlerinin yanı sıra avcılar için bir av köpeği, engellilere yardım köpeği, rarama ve kurtarma köpeği olarak çalışmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Bal dedi ki:

  teşekkür

 2. Muharrem dedi ki:

  faydalı bilgiler saolun