Eşi Yanındayken Daha Mutlular

09.09.2019
457
A+
A-
Eşi Yanındayken Daha Mutlular

    Evde hayvan beslemek dendiğinde birçok kişinin aklına ilk kuşlar gelir. Gerek bakımın kolay olması gerek diğer hayvanlara nazaran daha az ilgi istemeleri, evde beslemek için ideal bir seçimdir. Ayrıca ötüşleri ile çoğu kişiye mutluluk ve huzur verdikleri de bilinen bir gerçektir. Fakat kuşlar hakkında bilinmesi gereken birkaç özellik vardır ve bunlardan biri; kuşların tek başına yaşamaktan keyif almamasıdır. Sizler için çift halinde yaşamaktan mutluluk duyan kuş türlerini listeleyeceğiz.

   Muhabbet Kuşları
Çoğu kişinin göz ardı ettiği bu özellik, muhabbet kuşları için hayati bir önem taşıyor. Muhabbet kuşları çok özel kuşlardır ve daima yanında bağlı kalabileceği bir eş ister. Muhabbet kuşları çift haline geldikleri zaman birbirlerinden asla ayrılmak istemezler ve hem ev ortamında hem de vahşi doğada döllenip yumurtlayabilirler. Eşlerden birinin ölmesi durumda arda kalan diğer çift, çift olabilecek başka bir kuş arayışına girer ve hayatı boyunca aramaya devam eder. Eğer evinizdeki muhabbet kuşunu mutlu etmek istiyorsanız, ona eş olabilecek karşı cins bir kuş almanız gerekmektedir.

  Agopornis (Aşk Kuşları)

Adından da anlaşıldığı üzere bu kuş türü, eşlerine tamamen sadıktır ve hayatları boyunca hep birlikte olurlar. Bu yüzden birçok kişi tarafından aşk kuşları olarak bilinir. Bu kuşlar için çift halinde ve büyük bir kafeste yaşamaları hayati önem taşır, aksi taktirde uzun süre hayatta kalamazlar.

Zebra İspinozu

Zebra İspinozu; Günden güne popülerliği artan bir kuş türüdür. Bakımları muhabbet kuşlarına benzer ve bu kuşların mutlu ve huzurlu bir hayat sürebilmeleri açısından büyük bir kafeste çift halinde yaşamaları büyük önem taşır.

Papağanlar

Papağanlar sosyal bir kuş türü olmasıyla bilinmektedir. Diğer canlılarla iletişim halinde olmaktan büyük haz alırlar. Eğer eğitilirse, kafeste kalmasına gerek olmayan bu kuş türleri, kendi türleriyle birlikte olmaktan mutlu olmasının yanında, evde diğer canlıların olmasından ve onlarla iletişime geçebilmelerinden mutluluk duyar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.