Evde Köpek Beslemek

09.08.2019
645
A+
A-
Evde Köpek Beslemek

 Evcil hayvan sahibi olmak oldukça zevkli ve eğlenceli olmanın yanı sıra ilk kez evcil hayvan sahibi olmak yeni sorumluluklar edinmeyi ve bunların nasıl yapılacağını öğrenmeyi gerektirir. Evinize sizinle beraber yaşaması için bir köpek almayı düşünüyorsanız ilk tanışma anı her ne kadar heyecan verici olsa da adaptasyon süreci bazen sinir bozucu bir hal alabilir. Önceden biraz planlama yaparak adaptasyon sürecini hem siz hem de köpeğiniz için kolaylaştırabilirsiniz.

Diğer Aile Bireylerinin Onayını Alın!

 Evde köpek beslemek büyük bir sorumluluktur ve köpeğinizi almadan önce tüm aile üyeleriyle hem fikirde olduğunuzdan emin olun. Aile üyelerinin onayını aldıktan sonra köpeğinizin sorumluluklarını kimin yerine getirmesi gerektiğine karar verin. Köpeğinizin kafasını karıştırmamak için koymak istediğiniz kuralları önceden belirleyin.

Temel İhtiyaç Alışverişi Yapın!

 Önceden bazı temel ihtiyaçlarını alın, köpeğiniz eve geldiği andan itibaren bir çok temel ihtiyacı olacaktır. Bunlar: köpek yatağı, mama ve su kabı, köpek maması, tasma, köpek kulübesi, oyuncaklar (özelliklede Çiğneme oyuncakları), temizlik ürünleri (leke ve koku gidericiler), banyo malzemeleri).

Evinizi Köpeğiniz İçin Uygun Hale Getirin!

 Köpeğiniz için kapalı bir alan oluşturun, bu alanda yediğinde ona zarar verebilecek veya devirebileceği, kazalara neden olabilecek eşyaları kaldırın ve hem köpeğiniz hem de sizler için güvenli hale getirin. Evde siz yokken eğitim kazaları yaşanmaması için köpeğinizi bu alanda tutmalısınız. Evinizde aktivite merkezi olan bir oda seçin, böylece köpeğinizin kendini izole hissetmemesini sağlayın ve temizliği kolay zemine sahip olduğundan emin olun. Mutfak genellikle iyi bir seçimdir; Gerekirse bebek kapıları ile köpeğinizin diğer odalara geçişini engelleyebilirsiniz.

Köpeğinizle Zaman Geçirin!

 Köpeğiniz eve ilk geldiğin de çalışıyorsanız işten bir hafta izin almanız köpeğinizin eve alışması için ve ev eğitimine başlamanız için çok iyi bir fikir olabilir.  Aynı zamanda köpeğinizle olan bağınızın güçlenmesine ve daha kolay anlaşmanız ve eğitim sürecini kısaltmanıza yardım edecektir.

İlk Önce Kendinizi Eğitin!

 Köpeğinize bağlanma ve köpeğinizle nasıl iletişim kuracağınızı ve eğiteceğinizi öğrenmek için bir eğitmenden veya bu tarz eğitimler veren bir kurumdan destek alın. Özellikle ilk defa köpek sahibi oluyorsanız, iyi bir köpek yetiştirmeniz için  eğitim almanız ve kendinizi geliştirmeniz için iyi bir seçenektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Muharrem dedi ki:

  Bilgilendirme için teşekkürler

 2. Umut dedi ki:

  Çok faydalı bilgiler var

 3. Halil dedi ki:

  teşekkür

 4. Fahri dedi ki:

  teşekkürler

 5. Kübra dedi ki:

  Köpek besleyenlerin bilmesi gereken çok şey var

 6. Kenan dedi ki:

  Köpek besleyenlerin bilmesi gereken çok şey var