Fransız Bulldog

11.08.2019
514
A+
A-
Fransız Bulldog

Boyutu: Küçük Boy

Yüksekliği: Erkek 23-30 cm, Dişi 23-30 cm

Ağırlığı: Erkek 9-13 kg, Dişi 9-13 kg

Yaşam Süresi: 10-12 sene

Bakımı: Fransız Bulldog ırkına ait olan köpeklerin bakımı bu konu hakkında hiçbir fikri olmayan biri için biraz karışık gelebilir ama aslında hiç de öyle karışık bir duruma sahip olan bir süreç değildir. Bu köpeklerin tüy dökme zamanları geldiğinde kauçuk yapılı bir fırça yardımı ile tarama işlemleri yapılmalıdır, bu işlem ise aynen diğer mühim işlemlerde olduğu gibi hiçbir sebeple atlanmamalıdır. Bu şirin köpeklerin yüzlerinde bulunan kıvrımlara ve kuyruklarındaki kıvrımlı bölgelere özel olan bir losyon sürülerek köpek için hijyenik bir alan oluşturulmalıdır. Çok hafif olacak bir şekilde fırçalama işlemi de yapılmalı ve bu işlem yapılırken kesinlikle diş macunu da kullanılmalıdır. Bu köpek cinsinden olan köpeklerin büyük bir kısmı yüzme bilmemektedir ve dolayısı ile de yüzemezler.

Karakter Yapısı: Fransız Bulldog cinsi olan köpekleraşırı derecede akıllı ve aklını doğru şeyler için kullanabilen köpekler olmaktadırlar. Atik olurlar, çevik ve son derece cesur yapılıdırlar. Vefalı köpeklerdir, sahiplerine her zaman sadık davrandıkları görülmüştür. Kızgın bir surat ifadesi olmasına rağmen aslında oldukça mutlu bir köpek olduğu gözlemlenir. Onları asla hiçbir nedenle uzun süre boyunca ihmal etmemelisiniz çünkü bu tarz durumlar yaşadıklarında rahatsız edici birtakım davranış bozuklukları sergileyebilirler, sizin sevginiz onu ayakta tutan en önemli şeylerin başında gelmektedir. Gürültü yapan köpekler değildirler fakat oyunbaz oldukları da su götürmez bir gerçektir. Sizi ya da çevrenizi rahatsız edecek bir davranışta bulunmazlar.

Kökeni: Fransız (French) Bulldog ırkına ait olan köpekler ne yazık ki zincirlenmiş boğa dövüşleri için bir zamanlar fazlasıyla kullanılmaktaydılar. Bouledogue Francais, Frenchie gibi isimlerle de birçok kişi tarafından bilinen bir köpek türüdür. Bu köpekler, endüstri devrimi boyunca işçilerin köpekleri olarak görev almışlardır. Zengin kişiler arasında oldukça revaçta olmuşlardır. Yine bu zengin kişiler tarafından Amerika’ya ilk kez götürülmüşlerdir. Köpek gösterileri aracılığı ile de popülaritelerini daha da arttırmışlardır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Metehan dedi ki:

    Çok faydalı bilgiler var

  2. selda dedi ki:

    tanımadan besliyoruz

  3. Furkan dedi ki:

    faydalı bilgiler saolun