Golden Cocker Retriever

11.08.2019
2.325
A+
A-
Golden Cocker Retriever

Boyutu: Orta Boy

Yüksekliği: Erkek 36-48 cm, Dişi 36-48 cm

Ağırlığı: Erkek 13-20 kg, Dişi 13-20 kg

Yaşam Süresi: 10-13 sene

Bakımı: Golden Cocker Retriever cinsine ait olan köpekler haftalık olarak olacak şekilde düzenli fırçalanmalıdırlar. Sadece gerektiği zamanlarda banyo ettirme işlemi yapılmalıdır. Aksi halde tüyleri zarar görebilir ve canı yanar. Kulakları ise yıl içerisinde iki defa olmak üzere profesyonel kişiler tarafından kırpılmalıdır. Çünkü profesyonel olmayan biri istemdışı olarak kulağına ciddi zararlar verebilir.

Karakter Yapısı: Golden Cocker Retriever cinsi olan bu sevimli görünümlü köpekler enerjik yapılı ve fazlası ile de sempatik olurlar, birçok insan onlarla vakit geçirmekten çok hoşlanır. Çok fazla egzersize ihtiyaç duymazlar ama ara sıra yürüyüş yaptırmak onlar için iyi ve yeterli olacaktır. Oyuncu köpeklerdir, ilgiyi fazlasıyla severler. Ona ilgi gösteremeyecek kadar yoğun bir hayatınız varsa mutsuz bir köpek olarak büyüyecektir. Bu yüzden meşgul biriyseniz Golden Cocker Retriever cinsi olan bir köpek sahiplenmeden önce çok iyi düşünün, aksi halde sosyalleştirilmediği ve ilgi görmediği için davranış bozuklukları yaşayan bir köpeğe sahip olmuş olursunuz. Onunla saatlerce oynasanız bile sizden sıkılıp başka bir şeye odaklanmazlar. Diğer hayvanlar ve köpekler ile de arası şaşırılacak kadar fazla iyidir. Çocukları çok severler, onlardan asla sıkılmazlar. Yabancılara karşı da fena değildirler fakat asla saldırmazlar. Eğitilebilirlik açısından çok kolay sayılmazlar ama zor bir köpek de değillerdir. Sahibini koruma özelliği düşük seviyededir. Yakalama ile alakalı olan oyunlar oynamaya aşırı bayılırlar. İç mekanda da vakit geçirirler ama en çok dış mekanlarda oyun oynamaktan hoşlandıkları tespit edilmiştir. Sakin huyludurlar, sizi hiç üzmezler. Tavuk ya da kuş gibi hayvanları yakalaması için rahatlıkla eğitilebilir.

Kökeni: Golden Cocker Retriever ırkına mensup olan köpekler Dakota Spor Retriever ismi ile de birçok kesim tarafından bilinmektedirler. Cocker Spaniel cinsi köpek ve Golden Retriever cinsi köpeklerin çiftleştirilme işleminin sağlanması sonucunda dünyaya gelmişlerdir, melezdirler. Kökenleri ise Amerika’dadır. Oldukça popüler bir köpek ırkı olarak dikkatleri çekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Sefa dedi ki:

  tanımadan besliyoruz

 2. Muhammet Ali dedi ki:

  Çok faydalı bilgiler var

 3. Mesut dedi ki:

  Köpek besleyenlerin bilmesi gereken çok şey var

 4. Taner dedi ki:

  tanımadan besliyoruz

 5. Anılcan dedi ki:

  Yanlız Bu Köpek Irkları Kendinden Küçük Irk Köpeklere Veya Kuş Tavuk Gibi Başka Petlere Karşı Biraz agresifdir. Yani Eğer Bir Kedi Tavuk Kuş Besliyorsanız Bu Cins Sizin için İdeal Bir Irk Değildir.

 6. Nuri dedi ki:

  siteyi kaydettim teşekkürler