Greyhound

14.08.2019
474
A+
A-
Greyhound

Irk Boyutu : Büyük Boy

Yükseklik : Erkek 70-76 cm Dişi 36-41 cm

Ağırlık : Erkek 28-35 Kg Dişi 26-31 Kg

Ortalama Yaşam : 10-12yıl

Greyhound Bakımı : Tüyleri yumuşak bir fırça ile ara sıra taranmalıdır. Patilerindeki tüyler kesilmeli ve kulakları sürekli kontrol edilmelip temizlenmelidir.. Gezi esnasında tasmasız olması tavsiye edilmez. Gördüğü diğer hayvanları av olarak görüp kovalabilir. Sağlığı bakımından yatagının yumuşak olması gerekir. Gün içerisinde gerekli egzersiz yaptırıldığı taktirde ev ortamına uyum sağlayabilen bir ırktır.

Greyhound Karakter Yapısı : Ailesine bağlı sosyal köpeklerdir. Zeki ve uysal yapısının dışında inatçı bir yapıları vardır. İnanılmaz derecede hızlı koşarlar. Çocuklarla iyi geçinir yabancılara karşı şüphecidirler. Yavru iken sosyalleştirilmedikleri taktirde diğer köpeklerle pek anlaşamazlar. Orta düzey bir koruma özelliği olduğu için koruma veya bekçi köpeği olarak pek kullanızlmazlar.

Greyhound Kökeni : Kökeni İngiltere olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra M.Ö. 4000’li yıllarda Antik Mısır’da bu ırkın izine rastlandığı da söylenmektedir. Saatte 40 km hıza çıkabilen bilinen en hızlı köpektir. Hızından dolayı popüler olmuş ve günümüzde de popülerliği devam etmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Tugay dedi ki:

    Çok faydalı bilgiler var

  2. Harun dedi ki:

    tanımadan besliyoruz