Hayvanları Sevelim

31.07.2019
529
A+
A-
Hayvanları Sevelim

Merhaba Arkadaşlar. Sosyal medyada olsun, Gazetelerde olsun, Televizyonlarda olsun hayvanlara eziyet edenlere, kötü davrananlara, terkedenlere rastlıyoruz. Bu tip olayları belki günlük hayatımızda da görüyor ve bazen umursamadan bakıp geçiyoruz. Kimseye zararı olmayan elinize muhtaç bu canlardan ne istediğinizi anlamış değilim.

Hayvan hakları için kanunların yetersiz olduğunu biliyoruz. Ama bu tür konuları sosyal medyalara taşıdığınızda gerekeni yapmak zorunda kalıyorlar. Arkadaşlar vazgeçmeyin, bu çaresiz canlılara eziyet edilmesine müsade etmeyin.

‘Alıntıdır’

İçişleri Bakanlığınca yürütülen acil çağrıları tek çatı altında birleştirme projesi kapsamında 112 Acil Çağrı Merkezi, 2019 sonuna kadar ülke genelinde hizmet verecek. İçişleri Bakanlığı Acil Çağrı İşlemleri Müdürü Reşit Gürbüz, acil çağrı numaralarının tek bir çatı altında birleştirilmesi çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. AB kapsamında olan projeyle 7 numaranın tek bir numarada birleştirilerek, hizmet vereceğini söyleyen Gürbüz, bu 7 numaranın 155 polis imdat, 156 jandarma, 122 AFAD, 112 Ambulans, 110 itfaiye, 177 orman, olan illerde 158 sahil güvenlik olarak belirlendiğini ifade etti.

Bu kapsamda “HAYVANA SİDDET SUÇU” DA ARTIK 112 ACİL NUMARASINA ŞİKEYET EDİLEBİLİYOR. Bu durum daha öncesinde mercilere ulaşması 4 – 5 gün süren ihbarların, zaman kaybetmeden aktarılması anlamına geliyor. Bu konuda Muğla – Fethiye’de faaliyet gösteren HAYED (Hayvan Destek & Eğitim Derneği) Başkanı Sn. Gökçen Bayram’ın ifadesine göre; Dernek gönüllülerinden birinin müracaatı ile, Muğla Valiliğinden yapılan açıklamaya göre 112 Acil Hattı hizmetleri arasında “Hayvana Şiddet Suçları”nın da ihbar kapsamında olduğu yönünde bir resmi yazı gönderilmiş bulunuyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.