İshal olan bir köpek ne yemeli

31.08.2019
904
A+
A-
İshal olan bir köpek ne yemeli

24 saat boyunca aç bırakın

İshal olan bir köpeğin, 24 saat hiç bir şey yememesi gereklidir, ona yemesi için yiyecek vermek sadece durumu daha da kötüye götürür. İshalin nedeni bağırsak bakterileri ise, köpeğinizi beslediğiniz zaman onları da beslemiş olursunuz. Ancak, köpeğiniz hiç şey yemezse bu bakteriler açlıktan ölecektir.

Bol bol su içmesini sağlayın

Bu gibi durumlarda su içmesi çok önemlidir. İshal köpeğinizin sıvı kaybetmesine neden olur, bunun için köpeğinizin bol bol su içmesini sağlamalısınız. İlk başlarda, kusma olması muhtemeldir. Fakat sabırlı olun ve azar azar su vermeye devam edin, gerekirse şırınga kullanabilirsiniz. Köpeğinizin yavaş yavaş düzeldiğini göreceksiniz.

Hafif bir beslenme düzeni uygulayın

Önemli: İLK 24 SAAT ASLA. Daha önce de belirttiğimiz gibi köpeğin 24 saat boyunca yemek yememesi gerekir. Bu süre sonunda köpek yalnızca kendini daha iyi hissettikten sonra hafif bir beslenme düzeni uygulamaya başlayabilirsiniz. Eğer köpek kendini daha iyi hissetmezse, onu bir veterinere götürmemiz gerekir.

Hafif bir beslenme düzeni, çok az tavuk ve pilav (tuzsuz) ya da hayvan seviyorsa pişmiş balık içerebilir. Bu beslenme düzeni, hayvanın en çok sevdiği şeylere bağlıdır. Köpeğinizi günde üç veya dört defa olmak üzere küçük porsiyonlarla beslemelisiniz. Köpeğiniz ishal olduğu için endişelenmeyin: Bu çok yaygın görülen bir hastalıktır, ayrıca tavsiyelerimize kulak verirseniz, köpeğiniz düşündüğünüzden çok daha çabuk iyileşecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.