Kedilerle Dost Olmayı Başarabilen Köpekler

15.02.2021
309
A+
A-
Kedilerle Dost Olmayı Başarabilen Köpekler

Bilinen bir kanı vardır ki; kediler ve köpekler kesin çizgilerle birbirlerinden ayrışır ve birlikte geçinmeleri mümkün değildir. Bunun üzerine, biz hayvan severleri bile ikiye ayırdık. Kedi severler ve köpek severler. Kedilerin ve köpeklerin birbirlerini neden sevdiklerini bilemiyoruz fakat aşağıda belirttiğimiz köpek cinsleri kedilerle anlaşabilmeyi ve huzur içinde birlikte yaşamayı başarabilmişler. Siz de kedi ve köpeği ayrıştırmayıp ikisini de seviyor; kedinize yeni bir dost edinmek istiyorsanız, aşağıdaki listeye bir göz atın deriz.

Golden Retriever

Golden’lar sevecen mizacı ile kedinizle dost olmaya aday. Hatta sadece kedilerle değil, tüm canlılar ve insanlarla yakın ilişki kurmayı seven bu köpek cinsi; kedisi olan ve köpek beslemek isteyenler için ideal bir seçimdir.

Bichon Frise

Bichon Frise; köpek dünyasının en cana yakın ve arkadaş canlısı karakteriyle bilinen süs köpeklerinden biridir. Diğer köpeklerle de huzurlu bir şekilde yaşayabilmesinin yanında, kedilerle de oldukça iyi anlaşır.

Labrador Retriever

Tıkpı Golden’lar gibi Labrador Retriever da güçlü sosyal ilişkileriyle bilinen köpek türüdür. Kısacası; evinizde Labrador Retriever var ise kediniz için endişelenecek bir durum da yok demektir.

Cavalier King Charles Spaniel

Biz Türkler olarak adıyla bir türlü barışmamamızın aksine bu köpek cinsine bayılıyoruz. Bunun yanında; American Cannel Clup’ın da açıklamalarına göre, bu köpek türü, ev içerisindeki çocuklarla ve aile bireyleriyle en iyi anlaşabilecek köpek türüdür. Ayrıca evinizdeki diğer evcil hayvanlarınızla ve kedinizle birlikte yaşamayı kesinlikle sorun haline getirmeyecektir.

Papillion

Eğlenceyi seven ve kısa süre içinde her türlü yaşam koşununa kolayca alışabilecek bu köpek cinsi, kedilerle de oldukça iyi geçinecektir.

Newfoundlan

Dev cüsselerine karşın Newfoundlanlar hem evdeki aile bireylerine karşı hem de diğer canlılara karşı oldukça ılımlı bir tavır sergilerler. Köpeklerin kedilerle olan sorunu nedendir bilmiyorum fakat bildiğimiz tek şey, Newfoundlanların kedilerle hiçbir sorunu olmadığıdır.

Boxer Köpek

Hyat dolu ve kedilerle eğlenme konusunda son derece başarılı olan bir başka cins de Boxer Köpeklerdir. Boxer Köpekler, oyun oynama konusunda takıntılı bir köpek ırkıdır. Bu köpeğin, günlük sevgi ve oyun ihtiyacını karşıladığınız taktirde evinizdeki diğer evcil hayvanlarla hiçbir sorun yaşamadığını göreceksiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.