Kısırlaştırılmış Köpeklerde Oluşan Değişimler

17.08.2019
415
A+
A-
Kısırlaştırılmış Köpeklerde Oluşan Değişimler

Kısırlaştırma işleminden sonraki kısımda tek bir şey değişmektedir, bu da köpeğinizin erkek üreme organları ile alakalı olabilecek tavırlarıdır. Köpeklerde kısırlaştırma işleminden sonra testosteron seviyesinde bir hayli düşüş meydana gelecektir, bu kaçınılmaz bir durum olarak da bilinmektedir.

     Köpeğinizin kısırlaştırılmasını sağladınız. Köpeğiniz bundan sonra evin içine dışkısını yapmayacak. Sıcak olabilecek havalarda dişi bir köpek arama amacı ile dışarı çıkmayacak. Köpekler arasında yapılan kur vardır, köpeğiniz artık bunu da yapmayacak çünkü kur yapma hissini ona veren herhangi bir hormon bulunmayacak. Daha sakin bir köpek olacak, saldırganlığın yanından bile geçmeyecek, göreceksiniz.

     Köpeğinizi en az 6 en çok 9 aylık olduğunda kısırlaştırmanız önemlidir çünkü cinsel bir seviyeye ulaştıklarında kısırlaştırılmaları zor olacaktır.

     Kısırlaştırma ile alakalı soru işaretleriniz varsa muhakkak iyi bir veterinerden yardım isteyin, bu durumu sakın ertelemeyin. Yardım aldıktan sonra en doğru karara varacaksınız buna emin olun. Kısırlaştırma durumuna ilişkin olumlu ve olumsuz durumları düşünüp kararınızı emin bir şekilde ve doğru olarak vermelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Sebahattin dedi ki:

    teşekkür

  2. Muammer dedi ki:

    faydalı bilgiler saolun