Köpeğiniz Felç Geçirdiğinde Neler Yapmalısınız?

18.08.2019
441
A+
A-
Köpeğiniz Felç Geçirdiğinde Neler Yapmalısınız?

    Köpeklerde felç durumu sinir sisteminde oluşan birtakım bozukluklar sebebi ile oluşum göstermektedir. Köpeğinizin felç geçirdiğinizi anladığınız andan itibaren panik durumuna girmeden acil bir şekilde veterinere gitmelisiniz.

    Felç sona ermiş olduğunda da bir veterinere başvurmalısınız. Önemli kontrollerin yapılması gerekmektedir. Veteriner zaten size neler yapacağınızı da söyleyecektir. Veterinerin sizden alması gereken bilgiler köpeğinizin bundan önce felç geçirip geçirmediği, geçirdiyse kaç kere geçirdiği, geçirmiş olduğu felcin ne kadar süre devam ettiği gibi önem teşkil eden sorular olacaktır. Köpeğinize hiçbir zaman kafanıza göre ilaç takviyesi yapmamalısınız, bu ölümle bile sonuçlanabilir.

    Felç geçirme durumunun sara nöbeti ile ilgili olduğu da bilinmektedir fakat sara hastalığına yakalanmamış olan köpekler de felç geçirebilir, bu durum da kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken önemli bir durumdur.

     Köpeğiniz felç geçirdikten sonra size çok daha fazla ihtiyaç duyacak. Onu hiçbir zaman tek başına bırakmamalısınız. Sevginiz ve ilginiz ona çok iyi gelecektir. Mutlaka duymuşsunuzdur felç geçirip yürüyemeyen köpekler bazen ailelerinin yardımıyla yürümeye bile devam edebiliyorlar. Sevginin gücünü unutmayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Kübra dedi ki:

    faydalı bilgiler saolun

  2. Ayla dedi ki:

    Çok faydalı bilgiler var