Köpeğinizi Evde Bırakırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

30.08.2019
1.480
A+
A-
Köpeğinizi Evde Bırakırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Köpeğinizi evde bıraktığınızda, onunla ilgilenecek kişiye onun yemek ve egzersiz saatlerini bildirmelisiniz. Yediği mamanın hazırlanışı hakkında bilgi vermelisiniz. Köpeğinizin davranışları ve anlamları hakkında bilgi vermeniz ona bakacak olan kişi için kolaylık sağlayacaktır. Köpeğinizi bırakacağınız kişinin bu konularda tecrübeli olması çok önemlidir. Eğer köpeğinize bakacak veya bırakacak birilerini bulamazsanız:

• Veterinerinize bırakabilirsiniz: Bütün veterinerler olmasa da bazı veterinerler yatılı olarak köpekleri misafir edebildikleri yerlere sahip olabiliyorlar. Yine de bu durum uzun süreli değil birkaç gün olabiliyor.


• Güvendiğiniz komşunuzdan rica edebilirsiniz; güvenebileceğiniz bir komşunuz varsa, ondan köpeğinizin yemeğini vermesi, egzersiz ihtiyacı ve tuvalet ihtiyacını gidermesini isteyebilirsiniz. Bu durumda evinizin anahtarını komşunuza vermeniz gerekmektedir. Böylece köpeğiniz bildiği ortamda olacaktır.


• Köpeğiniz için bir bakıcı bulabilirsiniz; Türkiye’de çok fazla olmasa da bazı sitelerde köpeğinizi, veya herhangi bir hayvanınızı bırakabileceğiniz bakıcılar bulunmaktadır. Ve bunu ekonomik durumunuza ve evinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Hayvanınızı seçtiğiniz bakıcıya bırakabiliyor veya onun almasını sağlayabiliyorsanız, sizin isteğinize göre de evinizde köpeğinizin bakımı yapılabiliyor. Tabi bu uygulamaları kullanırken güvenli olduğundan emin olmalısınız.


• Aileden birine sorabilirsiniz; kendi ailenizden köpeğinizin bildiği birini evinizde köpeğinizle vakit geçirmesini isteyebilirsiniz.


• Hayvan otellerine bırakabilirsiniz; köpeğinizi bırakacak hiçbir yer bulamıyorsanız eğer hayvanları bırakmak için olan yerler mevcut. Bu yerler pet otel olarak geçmektedir ve köpeğiniz için güzel ve sağlıklı bir ortamda bulunmasına olanak sunuyor. Uzun süreli bir seyahate çıkacaksanız köpeğinize belli bir ücret karşılığında siz gelene kadar bakılmasını amaçlıyor. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Memet dedi ki:

    teşekkür