Köpeğinizin Tasmasını Çekmeyin

18.08.2019
507
A+
A-
Köpeğinizin Tasmasını Çekmeyin

    Köpeğinizin tasmasını çekmeyin, eğer çekecek olursanız birçok sağlık sorununa da kapı açmış olacaksınız demektir. Yapısı uygun olan bir tasma kullanarak köpeğinizi bu sebepten oluşabilecek çeşitli rahatsızlıklardan koruyabilirsiniz.

     Köpeğinizi egzersiz yapması amacı ile yürüyüşe çıkardığınız zaman asla tasmasından çekme hareketini yapmamalısınız. Buna her zaman dikkat etmelisiniz. Köpeğinizi sakin bir şekilde yetiştirirseniz yürürken sizi çekiştirmeye çalışmayacaktır böylece siz de onun tasmasını çekmek zorunda kalmayacaksınız.

      Köpeğinizin tasmasını çekmenizin sonuçları ağır olabilir. Boyun bölgesinde gelişen sağlık sorunlarına, sırt ile alakalı olan sağlık sorunlarına, fıtık oluşumuna, birtakım hormonal kökenli sağlık sorunlarına, davranışlar sorunlara, omurga yapısı ile alakalı ciddi oluşumlu sorunlara ve daha birçok sağlık sorununa yol açabilirsiniz.

      Eğer köpeğinizde bu saydığımız rahatsızlıklarla alakalı ufacık bile olsa bir belirti görecek olursanız hiç vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde veterinere gitmeli ve köpeğiniz için yardım almalısınız. Aksi takdirde bu sağlık sorunları çok daha fazla ilerleme kaydederek ciddi durumlara davetiye çıkarabilir. Her zaman dikkatli olan ve önlem alan bir köpek sahibi olmanız gerekiyor, bunu unutmayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Melih dedi ki:

    Bilgilendirme için teşekkürler