Köpek Alerjileri

18.08.2019
445
A+
A-
Köpek Alerjileri

    Köpeklerde gelişen alerjik reaksiyonlar yaşam kalitelerine büyük bir ket vurur. Birçok alerji türü bulunmaktadır. Köpeklerde oluşan alerjiler genel olarak kulak bölgesinde, gözlerde ve ciltte görülür. Şiddetli kaşıntıya neden olur ve bu durum köpeği aşırı derecede rahatsız eden bir faktör olarak gözlemlenmiştir.

     Köpeklerde en çok görülen alerji türlerinden biri cilt ile alakalı olan alerjilerdir. Cilt ile alakalı olan alerjiler kolaylıkla fark edilebilir. Fark edildiği andan itibaren de köpeğinizi bir veterinere götürüp kontrol edilmesini sağlamalısınız.

     Bunun yanısıra çevresel kökenli olan alerjiler ve gıda ile alakalı olan birtakım alerjiler de köpeklerde oldukça sık rastlanan alerji türleridir. Ve ne yazık ki bazı durumlarda farklı alerji türleri aynı anda nüksedebilir.

      Alerjilerin köpekler üzerinde birçok belirtisi vardır. Köpeğinizin deri döküntüleri varsa, kulak kısımları sürekli kaşınıyorsa, sürekli bir şekilde ishal oluyorsa, gözlerinde akıntı oluşuyorsa, cildinde çeşitli şekil ve boyutlarda kızarıklıklar ve iltihap oluştuysa, kusma durumu varsa alerjik reaksiyon söz konusu olabilir. Şüphelendiğiniz an veterinere gitmelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Furkan dedi ki:

    teşekkür

  2. Saliha dedi ki:

    teşekkür

  3. Ferhat dedi ki:

    teşekkür