Köpekler Hakkında Bilinmeyen Bazı Gerçekler

14.08.2019
535
A+
A-
Köpekler Hakkında Bilinmeyen Bazı Gerçekler

En iyi dostlarımız hakkında bazı bilinmeyen gerçekler.

Çikolata : Çikolata yapımında kullanılan teobramin kimyasalı köpeklerin zehirlenmesine neden olabilir. Köpeklerin tatlı gıda maddeleri yemeleri onların ciddi şekilde rahatsızlanmasına hatta ölümlerine yol açabilir. Lütfen bu canlılara çikolata ve benzeri tatlı yiyecekler vermeyin.

Hıçkırık : Köpekleri de biz insanlar gibi çok yemek yedikleri veya çok su içtikleri zaman hıçkırık tutabilir.

Siyah Beyaz : Hepimizin bildiği köpeklerin siyah beyaz gördüğüdür. Renkleri insanların gördüğü gibi canlı görmeseler de onlar da renkli görürler.

İçgüdü : İnsanlar köpekleri evcilleştirmeye başlayalı neredeyse 33.000 yıl geçmiştir. Köpeklerin bazı ilkel içgüdüleri halen görülmektedir. Örneğin, dolunayda uluma ve kendi bölgelerine işaret koymak gibi.

Burun İzi : Nasıl ki her insanın parmak izi farklıysa, köpeklerinde burun izleri aynı şekildedir. Her köpeğin burun izi farklıdır.

Zekaları : Köpekler 2 yaşındaki bir çocuğun zekasına sahiptir. Bazı ırklar 250 kelimeyi hafızalarına alabilmektedir.

Yüz İfadesi : Köpekler insanların yüzlerine bakarak onların o anki ruh halini okuyabilir. Bir bakışla kızgın, üzgün, gergin veya neşeli olup olmadığınızı anlarlar.

Pati : Köpeklerde biz insanlar gibi terlemektedir. Bizden farklı olarak ter bezleri patilerinde bulunmaktadır. Köpekler terlerini patileri aracılığı ile atarlar.

Vücut Isıları : Köpeklerin vücut ısıları insanlardan 2 derece daha fazladır. Vüzut ısıları 38.5 ile 39.5 arasındadır.

Kuyruk Kovalama : Köpeklerin kuruklarını kovalaması gülmekten ziyade dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Köpekler kuruklarını can sıkıntısından kovalarlar. Bu onlara gerekli ilgi gösterilmiyor demektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Emircan dedi ki:

    tanımadan besliyoruz