Köpeklerde Anaflaksi Rahatsızlığı

16.08.2019
401
A+
A-
Köpeklerde Anaflaksi Rahatsızlığı

Bu rahatsızlık köpeğiniz için fazlası ile hızlı ilerleme kaydeder. Bu yüzden erken teşhis, köpeğiniz için hayat kurtarıcı bir durum olacaktır. Anaflaksi rahatsızlığı bağışıklık sistemi ile yakından alakalı olan bir hastalıktır. Belirtilerini takip etmek imkansız gibidir çünkü bu hastalık çok ani bir şekilde meydana gelir. Oldukça şiddetli yapıda bir hastalık olduğu bilinmektedir.

     Köpekler anaflaksi rahatsızlığı ile mücadele ederken şoka bile girebilmektedir. Ciddiye alınması gereken tehlikeli bir hastalıktır.

     Bu hastalığın en önemli belirtilerinden biri köpeğin sürekli bir şekilde kusması ve ishal olmasıdır. Köpeğiniz alakasız yerlerde dışkısını yapmaya başladıysa yani dışkılama durumunda kontrolsüzleşmişse de anaflaksi hastalığına yakalanmış olma ihtimali söz konusudur. Kurdeşen de bu hastalığın belirtileri arasında gösterilebilir. Köpeğinizi herhangi bir böcek ısırmışsa o böceğin ısırmış olduğu bölge şişiyorsa bu da hastalığın belirtisi olabilir. Nefes darlığı, diş etlerinin soluk görünmesi, hiperaktif bazı tür davranışlar, tükürüğün aşırı üretilmesi gibi sebepler ve daha sayamayacağımız kadar fazla sebep de anaflaksi hastalığına zemin hazırlayabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.