Köpeklerde Aşının Önemi

18.08.2019
502
A+
A-
Köpeklerde Aşının Önemi

    Köpeğinizin sağlığını korumak ve onun daha iyi bir yaşam sürmesini sağlamak adına rutin olan muayenelerini hep yaptırmalı ve gerekli aşılarını da yaptırmalısınız, bu durum üzerine düşülmesi gereken bir durum olmaktadır. Aşılar, köpeğinizin bağışıklık sistemine büyük oranda katkı sağlayan sağlık uygulamaları olarak bilinir. Aşılar bağışıklık sisteminin güçlenmesine neden olurken genel olarak antikor üretilmesine de yardımcı olur.

     Aşıların etki süresi belli bir zaman dilimini kapsıyor olduğundan köpeğinizin aşılarını veterinerin de söylemesi ile beraber düenli bir şekilde yaptırmalısınız. Köpeğinizin aşısını yalnızca veteriner hekim uygulayabilir, kendiniz aşı yapmaya kalkmamalısınız. Ciddi sorunlara zemin hazırlayabilirsiniz.

    Sahibi tarafından oldukça iyi bakılan bir köpek kolay kolay bir hastalığa yakalanmaz. Çünkü bağışıklık sistemi birçk zorluğa göğüs gerebilecek bir güçtedir. Köpeğinizin aşılarını düzenli olarak yaptıran biriyseniz içiniz bu konuda kesinlikle rahat olabilir. Fakat köpeğinize yetri kadar bakım ve ilgi göstermiyorsanız kötü bir hastalıkla karşılaştığınızda şaşırmamalısınız. Küçük dostunuza her zaman iyi bakın çünkü onun size hep ihtiyacı olacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nurettin dedi ki:

    faydalı bilgiler saolun