Köpeklerde Beslenme Nasıl Olmalıdır.

02.08.2019
947
A+
A-
Köpeklerde Beslenme Nasıl Olmalıdır.

Köpeklerde beslenme dikkat edilmesi gereken bir konudur. Köpekler her tür yiyeceği yiyebilecek ve sindirebilecek bir yapıya sahip değildirler. İnsan olarak sevgi ve şevkat dolu insanlar olduğumuz için, birşeyler yediğimizde yanımıza bir köpek geldiğinde anında bir parçada ona veririz. Bu gibi durumlarda, bazen iyilik yaptığımızı düşünürken aslında ona zarar veriyoruz. Bilinçsizce beslenen köpekler rahatsızlanır hatta hastalanabilir.

Köpeklerinizin düzenli bir yemek yeme saati olmalıdır. Köpeklerde beslenme köpeğin cinsine ve kilosuna göre değişmektedir. Küçük ırk köpeklere normel büyük bir köpeğe verdiğiniz miktarda ve onun yediği mamalardan vermemelisiniz. Genelde mamalar Yetişkin / Yavru / Büyük ırk / Küçük ırk olmak üzere ayrılmış durumdadır.

Köpeklerin düzenli beslenmesi gerekmektedir. Yetişkin köpekler için en uygun mama verme düzeni sabah ve akşamdır. Köpeklerin yediği mamayı sindirmesi 12 saat sürmektedir. Akşam 8 de verdiğiniz mama için sabah sabah 8’e kadar tuvalet ihtiyacı duymazlar.

İlk kez bir köpek sahibi olacaksanız veya olduysanız, beslenme konusunda bir veterinerden bilgi almanız ilerde sorun yaşamanızı engelleyecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Harun dedi ki:

  teşekkürler

 2. Mehmet Emin dedi ki:

  teşekkür

 3. Kenan dedi ki:

  siteyi kaydettim teşekkürler

 4. Nevzat dedi ki:

  saol hocam

 5. Diyar dedi ki:

  tanımadan besliyoruz