Köpeklerde Burun Kanaması Rahatsızlığı

16.08.2019
438
A+
A-
Köpeklerde Burun Kanaması Rahatsızlığı

    Köpeklerde burun kanaması rahatsızlığı çok ciddi bir durum değildir fakat ne olur ne olmaz yine de veterinere gitmeniz her zaman için tavsiye edilir. Köpeklerdeki burun kanaması rahatsızlığının bilinen adı bir diğer adı ise epistaksistir. Köpeğinizde burun kanaması varsa panik yapmanıza hiç gerek yok çünkü bu durum çoğu zaman ciddi bir şey teşkil etmemesiyle bilinir. Sakin olun ve bunun geçeceğini düşünün.

     Şimdi gelelim köpeklerin burnunun kanama sebeplerinden bazılarına. Pıhtılaşma bozukluğu olarak da bilinen koagulopati isimli rahatsızlık köpeklerin kanlarının yeteri kadar pıhtılaşmamasına yol açar. Bu da bu durumun doğal bir sonucu olarak ne yazık ki köpeğin burnunun kanamasıyla sonuçlanır. Birtakım yaralanmalar da köpeğinizin burnunun kanamasına sebep olabilir. Bu söyleyeceğimiz şeye oldukça az rastlanır ama burun deliklerinde meydana gelen bir kanser türü vardır. Bu da burnun kanamasıyla kendini gösterebilen bir hastalıktır.

     Herhangi bir anormal durumda köpeğinizi veterinere götürmekten asla çekinmeyin. Her hastalıkta erken teşhis büyük önem taşır. Genel olarak bir sorun yaratmamış olan burun kanaması bile kötü şeylere zemin hazırlıyor olabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Erdem dedi ki:

  tanımadan besliyoruz

 2. Ziya dedi ki:

  tanımadan besliyoruz

 3. Emin dedi ki:

  teşekkür

 4. Suat dedi ki:

  saol hocam

 5. Yunus dedi ki:

  tanımadan besliyoruz