Köpeklerde Corona Virüs

17.08.2019
388
A+
A-
Köpeklerde Corona Virüs

    Köpeklerde corona virüs çok ciddi durumlara yol açabilen bir virüs olarak bilinmektedir. Bu sebeple acil olarak bir veterinerden yardım almak köpeğinizin hayatı açısından kesinlikle çok önemlidir.

     Bu virüs çok yaygınlaşmış olan bir virüstür. Bu durum, köpek sahiplerini aşırı korkutuyor fakat erken teşhis edilirse tedavisi mümkün olmaktadır. Panik yapmamalı, köpeğinizi veterinere götürdüğünüz zamanda da ona destek olmalısınız. Kirli ve sağlıksız bir alanda yaşamakta olan köpeklerde corona virüs türüne daha sık rastlandığı gözlemlenmiştir. Ne yazık ki bir evi olmayan, yaşamını dışarda sürdürmek zorunda olan yavru köpekler bu virüse karşı çok daha güçsüz bir haldeler. Bu hain virüs, köpeklerin diğer hastalıklarla savaşmasını da büyük ölçüde engellemiş oluyor, yani aslında bağışıklık sistemlerini bozuyor.

     Fakat bu virüs evcil olan bir köpeğe de bulaşabilmektedir. Her zaman temkinli olmanızda ve köpeğinizi gözlemlemenizde fayda var. Şayet köpeğiniz kusuyorsa, uyuşuk bir halde etradta dolanıp duruyorsa, iştahı kapandıysa, ateşi çıkıyorsa corona virüs ile mücadele ediyor olabilir. Bu tarz semptomlar görmeye başladığınızda hemen bir veterinerden yardım almalısınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Cihan dedi ki:

    Bilgilendirme için teşekkürler