Köpeklerde Depresyon

15.08.2019
466
A+
A-
Köpeklerde Depresyon

     Psikolojik bir durum olan depresyon halini köpeklerde de bazı zamanlar görebilmemiz mümkündür. Köpeklerin bu durumu yaşamasının belli sebepleri vardır. Sahiplere burada çok iş düşüyor. Sürekli köpeklerini mutlu etmeye çalışmalı ve onları gözlemlemeliler. Bunun büyük bir faydası olacaktır diyebiliriz.

     Bir köpek terk edilmişse depresyona girme ihtimali söz konusu olacaktır. Bunun yanısıra sürekli yalnız zaman geçirmekte olan köpeklerde de depresyona rastlanır, köpekler bolca sevgi isterler. Yaşadığı ailede birinin vefat etmesi de bir köpeğin depresyona girmesine sebep olan en önemli unsurlar arasında yer alır. Ayrıca iştah kaybı gibi durumlarda da depresyondan şüphelenilebilir, köpeğinizin yeme miktarını ve yeme sıklığını sürekli bir şekilde kontrol etmeye çalışın.

     Hepimiz televizyonlarda, sosyal medyada sık sık hayvanlara şiddet haberlerini maalesef ki görüyoruz. Dolayısıyla şiddet uygulanan bir köpeğin de depresyona girme ihtimali çok yüksek olmaktadır.

     Sevgi dolu bir ortamda hayati olan tüm ihtiyaçları düzenli olarak giderilen bir köpek her zaman mutlu hisseder, bunu çevresindeki herkese, her şeye de yansıtır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Kerem dedi ki:

    teşekkürler

  2. Hasan dedi ki:

    Köpek besleyenlerin bilmesi gereken çok şey var

  3. Enes dedi ki:

    Çok faydalı bilgiler var