Köpeklerde Diş Bakımı Nasıl Yapılır

21.07.2019
643
A+
A-
Köpeklerde Diş Bakımı Nasıl Yapılır

Köpeklerinde insanlar gibi diş bakımına ihtiyacları vardır. Köpeklerde temizlenmeyen dişler ağız kokusu ve bakterilerin oluşmasına yol açar. Oluşan bakteriler temizlenmezse çeşitli hastalıklara neden olabilir. Köpeklerin dişlerini temiz ve sağlıklı tutmanın birçok yolu vardır. Bunları uygulayarak köpeğinizin ağız sağlığını korumuş olur ve hastalanmasına engel olursunuz.
Köpeklerinde dişlerinin günlük fırçalanması gerekmektedir. Mamalarını yedikten sonra diş aralarına birikmiş olan mamaları fırçalayarak temizlemiş olursunuz. Köpeklerde diş fırçalama alışkanlığı yavru ike başlaması köpeğin buna alışması için iyi olmaktadır. Yetişkin köpeklerde diş fırçalamak yorucu ve stresli olabiliyor.
Köpeklerin diş aralarını temizlemek ve diş tartarı oluşumunu engellemek için satılan doğal kauçuk uyuncaklar bulunmaktadır. Köpekleriiz bu oyuncakları kemirip oynarken aynı zamanda kendi kendeilerine diş bakımlarını yapmış olurlar. Bu tip oyuncaklar alırken kimyasal ve doğal olmayan ürünlerden kaçınmalısınız.
Köpeklerinize mama alırken mamanın kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Kaliteli mamalar köpeğinizin dişlerinin gelişiminde büyük önem taşımaktadır.
Köpeklerinizin dişlerini düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Bunu köpeğinizin dudaklarını yukarı doğru kıvırarak yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.