Köpeklerde Göbek Fıtığı Hastalığı

13.08.2019
1.244
A+
A-
Köpeklerde Göbek Fıtığı Hastalığı

    Köpeklerde göbek fıtığı hastalığı kendini şişlik oluşturarak belli eder. Köpek 6 aylık olduğu döneme geldiğinde ise oluşmuş olan şişlik yok olacaktır. Fakat tam aksine bu şişlik geçmiyorsa vakit kaybetmeden veterinere gitmelisiniz. Bu şişlik, ameliyatla tamamen yok edilebilir. Zayıf olan bir dokuyu ya da kas yapısını herhangi bir organın itmesi sonucunda göbek fıtığı oluşabilir.

    Köpeğin göbek kısmında oluşan fıtık şişliği kolaylıkla içeri doğru göçüyorsa bu fıtık daha rahat geçebilen bir fıtıktır. Fakat o oluşan şişmiş kısım içeri göçmüyorsa bu daha ilerlemiş olan bir fıtık olmaktadır. Sadece göbekte oluşmaz. Köpeğinizin herhangi bir bölgesinde de fıtık oluşumu riski vardır. Fıtık hastalığının oluştuğu boyut köpeğin vücuduna göre değişiklik gösterebilir.

    Fıtık hastalığının tedavi süreci hassastır. Bu yüzden aynı diğer hastalıklarda olduğu gibi bunda da sabır ve ilgiyle köpeğinizin yanında olmalı, desteğinizi ona her daim hissetirmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü köpekler de aynı insanlar gibi kötü enerjiden etkilenirler ve tedavi süreçleri bu sebeple sekteye uğrayabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Yavuz Selim dedi ki:

    teşekkür

  2. Selahattin dedi ki:

    Bilgilendirme için teşekkürler