Köpeklerde İdrar Kaçırma Rahatsızlığı

15.08.2019
448
A+
A-
Köpeklerde İdrar Kaçırma Rahatsızlığı

Köpeklerde idrar kaçırma rahatsızlığı çoğu zaman şişmanlama problemi yaşadıklarında ya da yaşlanmaya başladıkları zaman meydana gelen ciddi bir rahatsızlık olarak dikkat çekmektedir.

    Boyut olarak büyük olan köpek ırklarında da bu rahatsızlığa sıklıkla rastlanmakta olduğu bilinmektedir. Oldukça yakın bir zaman diliminde üreme eylemini gerçekleştirmiş olan dişi köpekler de bu rahatsızlığa karşı hassas olmaktadır, kesinlikle bu hastalığa büyük ölçüde dikkat edilmesi gerekir. Bunun yanısıra idrar kaçırma problemini herhangi bir köpek de yaşayabilmektedir. Çaresiz bir hastalık değildir. Sayısız tedavi yöntemi bulunmaktadır, fakat yine de vakit kaybetmeden veterinere gitmek en uygun hareket olacaktır diyebiliriz.

     İdrar kaçırma sorunu, mesane ile ilgilidir. Bu rahatsızlıkla mücadele eden köpekler bazen idrarlarının tamamını tutamazlar, bazen ise idrarlarının bir kısmını tutamazlar.

     Burada iş, köpeğin sahibine düşüyor. Köpeğinizin üreme organında bir yara, kızarıklık yahut şişlik olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Çünkü bunlar da idrar kaçırma rahatsızlığına sebep olabilen birtakım durumlardır. Köpeğinizin eşyalarında ya da evdeki eşyalarda herhangi bir idrar lekesi ne rastlarsanız bu da pek iyiye işaret etmez.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Muhammed dedi ki:

  faydalı bilgiler saolun

 2. Hamza dedi ki:

  teşekkürler

 3. Memet dedi ki:

  faydalı bilgiler saolun

 4. Mehmet Emin dedi ki:

  faydalı bilgiler saolun