Köpeklerde Kalp Hırıltısı Rahatsızlığı

15.08.2019
518
A+
A-
Köpeklerde Kalp Hırıltısı Rahatsızlığı

    Kalp hırıltısı rahatsızlığının bilinen bir diğer ismi üfürüm olarak geçer. Bu hastalıkta köpeğin kalp atış sesi anormal birtakım sesler olarak duyulur, bu da kalp hırıltısı rahatsızlığından şüphelenmek için yeterli bir sebep olarak karşımıza çıkar.

    Kalp atışları sağlıklı olan köpeklerde bu seslerin temel sebebi kalp kapakçıklarının sürekli olarak açılıp kapanması ya da sürekli devam eden kan dolaşımı ile yakından ilgili olmaktadır diyebiliriz.

    Kalp hırıltısının birçok sebebi olabilir. Ciddiye alınması gereken bir hastalık olduğu unutulmamalıdır.

    Kalp odacıkları arasında çıkan sorunlar, tümör, karın bölgesinde oluşan şişlik, tansiyonda oluşan birtakım değişimler, sürekli uykulu ve bitkin olma hali, bayılma, öksürme, nefes alırken zorluk yaşama, diş etlerindeki sağlıksız görünüm, diş etlerinin mavi, gri gibi renklere dönüşmesi, kalp kapakçıklarında oluşan zayıflama durumu ya da bu kapakçıkların tıkanmak sureti ile enfeksiyon kapması, kalp duvarlarını etikeleyecek şekilde olan büyük değişimler de kalp hırıltısı rahatsızlığına sebep olmaktadır diyebiliriz.

     Köpeğinizi dengeli besler, düzenli bir şekilde egzersiz yaptırır, sağlıklı yiyecekler tüketmenisini sağlarsanız kalp hırıltısı rahatsızlığını büyük ölçüde önlemiş olursunuz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Kübra dedi ki:

    teşekkür

  2. Kübra dedi ki:

    teşekkürler

  3. Mehmet Akif dedi ki:

    siteyi kaydettim teşekkürler