Köpeklerde Kanser Ağrısı

16.08.2019
401
A+
A-
Köpeklerde Kanser Ağrısı

    Köpeklerde kanser ağrısı köpekten köpeğe değişen bir durumdur. Her köpek, bu ağrıyı birbirinden farklı olacak biçimde deneyimler. Kanser ağrısının derecesi tümörden tümöre de fark edecektir.

     Ne yazık ki kanser ağrısı düşünüldüğünden daha da hızlı bir şekilde artış gösteren sinir bozucu bir ağrı çeşididir. Köpeğinizin yaşama sevincine ket vuran bir ağrıdır.

     Köpeğinizin kanser ağrısı ile mücadele ediyor olduğunu anlamanız için birtakım belirtiler mevcuttur. Köpeğinizi her zaman iyi gözlemlemelisiniz.

     İştahı kapanmışsa, sürekli bir biçimde uyuşuk haldeyse, depresyona girmişse, solunum hızı ile alakalı bir artış söz konusuysa, bağırsakları ile alakalı hareketlerini kontrol ederken sıkıntı yaşamaya başladıysa, yüz ifadelerinde birtakım değişimler görüyorsanız, sızlanıyorsa ya da ağlıyorsa kanser ağrısından şüphelenebilirsiniz.

     Ama şunu unutmamanızda fayda var. Şüphelendiğiniz andan itibaren sakinliğinizi korumalısınız. Hemen bir veterinere başvurup köpeğinize elinizden geldiği kadar yardımcı olmalısınız. Panik yaparsanız köpeğiniz bunu hissedecektir ve ona hiçbir şekilde yardımcı olmamış olursunuz.

     Kanser ağrısı sık rastlanabilen bir hastalıktır. Erken teşhis önem arz eder.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.