Köpeklerde Kepek Sorunu

16.08.2019
1.213
A+
A-
Köpeklerde Kepek Sorunu

Köpeklerde kepek sorunu sık rastlanabilen bir durum olarak dikkat çeker. Köpeğiniz kötü besleniyorsa, cildinde kuruma varsa, hormon seviyelerinde birtakım ani değişiklikler oluyorsa kepek sorunu çekebilir.

     Bu sorun, neyse ki evde de tedavi edilebilen bir şeydir. Köpekler ihtiyaç duydukları kadar besini tüketemedikleri zaman ciltte kuruma problemi yaşayabilirler. Birtakım hormonal değişiklikler de kepek sorununa yol açabilir. Yani şöyle, köpeğinizin doğal olan yağ seviyesinde düşüş görülürse bu da kepeğe sebep olur. Köpeğinizin kirli bir ortamda yaşaması da kepekle ve birçok kötü şeyle sonuçlanabilir. Köpekler cins farketmeksizin haftada en az bir defa bile olsa taranmalıdır. Çünkü taramadığınız zaman deri ile alakalı olan hücreler asla hareket etmediği için bu durum da aynı diğer durumlarda olduğu gibi kepekle sonuçlanabilir. Aynı insanlarda olduğu gibi köpeklerde de stres kaynaklı olaylar kepek oluşumunu yüksek derecede tetikler.

     Her şeyin başı temizliktir. Bu yüzden köpeğinizin öz bakımına dikkat etmeli ve kepek sorununu önlemek için yapabileceğiniz her şeyi yapmalısınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Volkan dedi ki:

    Çok faydalı bilgiler var

  2. Eylem dedi ki:

    tanımadan besliyoruz