Köpeklerde Konjestif Kalp Yetmezliği

16.08.2019
432
A+
A-
Köpeklerde Konjestif Kalp Yetmezliği

    Köpeklerde konjestif kalp yetmezliği hastalığı, genel olarak yaşlanmış olan köpeklerde rastlanan bir rahatsızlıktır. Bu hastalığın herhangi bir tedavisi ne yazık ki bulunmuyor. Yine de erken teşhisin önemi burada da ortaya çıkıyor. Erken teşhis edildiğinde tedavi edilemese bile köpeğinizin bu zor dönemde daha rahat yaşamasını sağlayabilirsiniz.

     Konjestif kalp yetmezliği ile mücadele eden köpeklerin kalbi vücutlarına yeterli olan kanı pompalayamaz, hastalığın genel tanımı da budur. Bu hastalıkta şiddetli kalp ağrıları ile karşılaşılabilir. Bu hastalık kedilerde ve bizlerde de görülür.

      Biraz da hastalığın belirtilerinden bahsedelim. Kalpte oluşan tümör, kalpte oluşan ritm bozukluğu, kalp kapağı ile ilgili olan birtakım hastalıklar, kalp kapaklarının bazı enfeksiyonlara yenik düşme durumu, kalpte bulunan dış zar kısmında sıvı birikmesi, kalp kurdu gibi sebepler bu hastalığın en önemli belirtilerindendir ve daha birçok sebep de sayılabilir.

       Bu hastalıkla karşılaştığınız durumda sevimli dostunuza her zaman destek olun. Unutmayın, siz panik yapar üzülürseniz o bunu hisseder ve hastalığı daha kötü bir hal alır. Stresi yok edin, her şey daha güzel olacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Fevzi dedi ki:

    saol hocam