Köpeklerde Kulak Kaşıntısı

15.08.2019
510
A+
A-
Köpeklerde Kulak Kaşıntısı

Köpeğinizin aralıksız bir şekilde kulakları kaşınıyorsa kulaklarında mantar, parazit ya da yabancı bir cisim olabilir. Bunun yanısıra kulak iltihabı ile mücadele ediyor da olabilir. Köpeklerde kulak kaşıntısı birçok farklı hastalığın haberini veriyor da olabilir.

    Kulak kaşıntısı ciddiye alınması gereken bir semptom olmaktadır. Vakit kaybetmeden veteriner hekiminize gitmeli, köpeğinizin kontrollerini hızlıca yaptırmalısınız. Anlık da olsa veteriner, köpeğinizin kaşıntısının sakinleşmesi için bir şeyler yapabilir. Böylece köpeğinizin de bir nebze rahatlamış olmasını sağlamış olursunuz.

    Mantarlar, çeşitli parazitler, otitler, enfeksiyonlar, yiyeceğe karşı oluşmuş olan alerjiler ve elbette yabancı olan cisimler köpeğinizde şiddetli bir derecede kulak kaşıntısı ve tahrişi yapıyor olabilir.

    Köpeğiniz için gerekli önlemleri almalısınız. Temiz bir yerde yaşamasını sağlamalı, temiz yiyeceklerle beslemelisiniz. Ona aynı bir bebek gibi bakmalısınız çünkü unutmayın ki onların da her zaman ilgiye ve sevgiye ihtiyaçları oluyor. Temiz bir ortamda temiz yiyeceklerle beslenen köpeklerin mikrop kapma ihtimalleri çok düşüktür.     Az evvel de dediğimiz gibi, kulak kaşıntısı önemli bir semptom olabilir. Ciddiye alınmalıdır

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Celal dedi ki:

    siteyi kaydettim teşekkürler

  2. Ozan dedi ki:

    Köpek besleyenlerin bilmesi gereken çok şey var