Köpeklerde Leyişmanyaz Hastalığı

18.08.2019
598
A+
A-
Köpeklerde Leyişmanyaz Hastalığı

Leyişmanyaz hastalığı köpeklere sineklerin ısırması yolu ile bulaşan bir hastalıktır. En çok da Avrupa ve İspanya civarında görülen bir hastalık olarak bilinmektedir. Bulaşıcı olan bir hastalık olduğundan ötürü hastalık daha fazla yayılmadan hemen tedavi edilmelidir.

    Zararlı birçok sineğin evinizin içerisine girerek köpeğinize çeşitli zararlar vermesini engellemek istiyorsanız sinek kovucu ürünler kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

    Kapınızın önüne ağzı açık su dolu bir kap bırakmamalısınız. Çünkü sinekler bu kabın içerisine rahatlıkla yumurtalarını bırakıp gidebilirler. Köpeğiniz ya da başka bir köpek bu kaptan su içecek olduğunda ise sineğin yumurtaları yüzünden Leyişmanyaz hastalığına yakalanabilir. Rahatsız edici ve yaşam kalitesini düşüren bir hastalık olduğu bilinmektedir. Bu yüzden dikkat edilebilecek birçok şeye itina ile dikkat edilmesi köpeğinizin sağlığı açısından oldukça önem teşkil etmektedir diyebiliriz.

    Temizlik önemli bir olgudur ve köpeğinizin bakımını yaparken temiz bir bakım yapıyor olmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Leyişmanyaz sineklerin oluşturmuş olduğu kirli olan ortamlarda daha rahat ortaya çıkabilen sinsi bir hastalık olmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.