Köpeklerde Oluşan Cilt Sorunları

17.08.2019
435
A+
A-
Köpeklerde Oluşan Cilt Sorunları

Tüy yapısı uzun olan köpeklerde ne yazık ki cilt sorunlarının anlaşılması aşırı derecede zor bir hal alır. Köpeğiniz şiddetli bir biçimde sürekli olacak bir şekilde vücudunu kaşıyorsa, hatta kaşımaktan yara bile yapıyorsa direkt veterinere götürmeniz gerekmektedir. Çünkü kaşıntı köpeğinizin yaşamsal kalitesini de hayli düşürecek bir durumdur.

     Uyuz, besinlerle alakalı alerji türleri, mantar oluşumu, dermatit kökenli cilt sorunu, piyoderma (bakterilerin neden olduğu kötü ve ciddi bir hastalık) gibi can sıkıcı durumlar köpeklerde oluşmakta olan cilt sorunlarının en yaygın olanlarındandır. Bunun yanısıra köpeklerde daha birçok cilt sorunu ve hastalığına rastlamak mümkündür, önemli olan ise sakin davranmak, panik yapmamak. Bu şekilde köpeğinize destek olmanız çok daha önemlidir.

     Köpeğinizin herhangi bir cilt hastalığına yakalandığını gösteren semptomlar gördüyseniz ve bu durumdan fazlası ile şüphelenmeye başladıysanız hiç vakit kaybetmeden bir veterinerden yardım almalısınız. Köpeğinizin sağlığı için birçok test yapılacaktır. Daha ağır durumlara sebebiyet vermemek için köpeğinizin sağlık kontrollerini düzenli bir şekilde yaptırmalısınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.