Köpeklerde Oluşan Yaz Enfeksiyonları

18.08.2019
437
A+
A-
Köpeklerde Oluşan Yaz Enfeksiyonları

Köpeğinizde sıcak hava şartları nedeni ile birtakım enfeksiyonların görülmesi aslında gayet normal bir durum olmaktadır. Köpeklerde en çok rastlanan yaz enfeksiyonları ise cilt sorunları, kulak ile alakalı oluşan iltihaplar ve sindirim sistemini zorlamakta olan birtakım enfeksiyonlardır.

    Köpeğinize çok iyi bakmalısınız. Yaz enfeksiyonları zorlayıcı faktörlere sahip olma ihtimali olan enfeksiyonlardır. Bu enfeksiyonlar ne yazık ki köpeğinizin yaşamsal kalitesini oldukça düşürürler.

     Köpeğinizde herhangi bir ters giden duruma şahit olacak olursanız hiç zaman kaybetmeden en yakın veterinerden yardım almaktan asla çekinmeyiniz.

     Kulak iltihabı köpeklerde en çok görülen yaz enfeksiyonları arasında yer alır. Sindirim ile alakalı olabilecek türde enfeksiyonlar da köpeklerde yaz mevsiminde sık rastlanan rahatsızlıklardandır. Cilt enfeksiyonları da en çok yaz mevsiminde görülmektedir, buna da oldukça dikkat edilmesi gerektiğini belirtmiş olalım.

     Köpeğiniz için güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmemeniz kesinlikle önerilir. Ayrıca köpeğinizi parazitlere karşı koruyacak önlemler almayı da asla unutmamalısınız, çünkü bakımsız kalan bir köpek her hastalığa yakalanabilme riski taşır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.