Köpeklerde Orta Kulak İltihabı Hastalığı

18.08.2019
512
A+
A-
Köpeklerde Orta Kulak İltihabı Hastalığı

    Köpeklerde orta kulak iltihabı hastalığı kesinlikle ciddiye alınması gereken bir rahatsızlık türü olarak bilinmektedir.

     Köpeğinizi yürüyüşe çıkardığınız esnada kulak bölgesine pisipisi otu kaçacak olursa orta kulak iltihabı hastalığı yaşayabilir.

     Kulağın iç kısmında oluşmuş olan bir enfeksiyon da ilerleyen zaman içerisinde orta kulak iltihabına zemin hazırlayabilir. Köpeğiniz çevresindeki durumlara ve kişilere karşı hissiz bir hal almışsa, dengesiz bazı davranışlar içine girdiyse, kulağına dokunduğunuzda sizi itiyorsa, başını yere eğip yürüyorsa ve sosyalliğini gitgide yitiriyorsa orta kulak iltihabı ile mücadele ediyor olabilir.

     Hastalığın ilerlemiş boyutunda köpeğinizin kulağından iltihaplı ve kötü kokulu olan bir sıvı gelebilir. Bu durumda acil bir şekilde veterinere gitmelisiniz, onlar en uygun müdahaleyi gerçekleştireceklerdir.

    Tüm bunların yanısıra köpeğinizin kulak ile alakalı olan temizliğini asla ama asla es geçmemeli, düzenli bir şekilde ve nazik bir biçimde bu işlemi yapmalısınız. Bu rutin temizliği yaptığınızda köpeğinizin kulakları ile ilgili olabilecek bir problem yaşama durumunun riski de yüksek bir oranda azalacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.