Köpeklerde Oturma Eğitimi

31.07.2019
753
A+
A-
Köpeklerde Oturma Eğitimi

Köpeklerle gezintiye çıktığınızda en çok ihtiyaç duyacağınız temel eğitimlerden biridir. Bir arkadaşınızı görüp 5 dk sohbet etmek istediğinizde, gitmek için çekiştiren huysuz bir köpeğin yerine oturan ve sizi bekleyen bir köpeğinizin olması sizin elinizde.
Bu eğitim sürecinde yanınızda köpeğinizin sevdiği yiyeceklerden bulundurmanız eğitimi daha kolay hale getirir.
1. Aşama:
Köpeğinizin yanına geçin ve otur komutunu verin ve 1 eliniz boyun altında iken diğer eliniz ile kuyruk başlangıcına hafifçe bastırarak oturmasını sağlayın. Köpeğiniz oturduğu anda (Otur – Aferin) diyerek bir ödül (yiyecek) verin. Köpeğiniz otur komutunu kavrayana kadar bu eğitimi sürdürün.

(Video ve Fotoğraflar eklenecek)

2. Aşama:
Köpeğinizin yanına geçin ve tasmasını tutun ve köpeğinize otur komutunu verip oturduğu andan itibaren 5 – 10 saniye bekleyin ve yürü diyerek yürümeye başlayın. Yürümeye başladığınızda 3 adım atın ve köpeğinizi ödüllendirin. Bu aşamada köpeğiniz oturduğunda bekleme sürenizi uzatarak bu eğitime devam edin.

(Video ve Fotoğraflar eklenecek)

3. Aşama:
Bu aşamada köpeğinize siz izin vermedikçe oturur konumda beklemesini öğreteceğiz. Köpeğiniz otur komutunu verin ve oturduktan sonra tam önüne geçin. Tekrar otur diyerek yavaş yavaş geriye doğru 2 adım adın ve komutu tekrarlayın. Sonra köpeğinize doğru yürüyüp önünde durun ve yanına geçin.  Bu eğitimi her tekrarlamanızda köpeğinizden biraz daha uzaklaşın.

(Video ve Fotoğraflar eklenecek)

Bu eğitimlerde önemli olan sizin sakin ve istekli olmanız. Köpeğinize sinirlendiğiniz zaman, köpeğiniz panikler ve size konsantra olamaz.

Kısa süre sonra videoları ekleyeceğim. Videolarda daha rahat anlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Erol dedi ki:

    tanımadan besliyoruz