Köpeklerde Sarı Renkli Kusmuk

15.08.2019
1.758
A+
A-
Köpeklerde Sarı Renkli Kusmuk

     Köpeğiniz çok çimen yemişse ya da köpeğinizi aşırı yağlı besinlerle besliyorsanız sarı renkli kusma ihtimali yüksektir. Bu sarı rengin sebebi ise safra olmaktadır. Safra maddesini karaciğer oluşturur. Safra maddesi içinde kolesterol, lesitin, safta, bikarbonat,su gibi hayati unsurları barındırır.

      İnce bağırsak yolu ile gelen safra maddesi, mideye doğru giderse köpek sarı renkte kusar. Köpeğinizin beslenme şeklini değiştirin. Fakat beslenme şeklini değiştirdiğiniz halde bu sarı renkli kusma durumu hala devam ediyorsa başka bir hastalık olabilir. Hemen bir profesyonelden yardım almalısınız.

      Parazitler, ülser hastalığı, kanser çeşitleri de sarı renkli kusmuk yapabilir. Akut Pankreatit de buna sebep olabilir.

      Alerjik reaksiyonların da sarı renkli kusmuk yapma ihtimali vardır. Kısacası köpeklerde sarı renkli kusmuk oluşumunun birçok nedeni olabilmektedir fakat bu hastalık ciddiye alınmalıdır çünkü altında başka sebeplerin de yatıyor olma ihtimalini asla unutmamak gerekir.

      Köpeğinizin sağlıklı bir şekilde besleniyor olmasına yüksek derecede özen göstermelisiniz. Çünkü birçok hastalık dengesiz beslenme sonucu kendisini göstermeye başlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Ekrem dedi ki:

    Bilgilendirme için teşekkürler

  2. Duran dedi ki:

    teşekkürler

  3. Kuzey dedi ki:

    Bilgilendirme için teşekkürler