Köpeklerde Sindirim Sistemi Problemi

17.08.2019
378
A+
A-
Köpeklerde Sindirim Sistemi Problemi

     Köpeklerde sindirim sistemi problemi oldukça sık yaşanan bir sağlık sorunu olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Genel olarak sindirim sistemi ile alakalı sorunlar ciddi olmaz ama elbette siz yine de mutlaka bir veterinerden yardım almalısınız. Çünkü düşük bir ihtimal de olsa köpeğinizin ağır bir hastalığı olabilir, bu riski almamalı acilen veterinere gitmelisiniz.

      Sindirim sistemi probleminin en önemli semptomları gaz, kusma, ishal, iştah kapanması gibi sağlık sorunları olarak bilinmektedir. Bu durumların ortaya çıkmasındaki temel sebepler ise çeşitli alerjiler, bozuk yemekler, stres yapmak, bakteri ve virüs türleri, anksiyete (kaygı) bozukluğu gibi sebepler olabilir.

     Kısacası köpeklerde sindirim ile alakalı olabilecek sorunlara hem fizyolojik hem de psikolojik kökenli durumlar büyük bir ölçüde sebep olabilir. Köpeğinizin fizyolojik olarak iyi olmasına özen gösterdiğiniz gibi psikolojik açıdan da iyi hissetmesini sağlama görevi tamamen size ait olan bir görevdir. Bu durumu kesinlikle dikkate almalısınız. Aksi takdirde depresyon, anksiyete bozukluğu gibi birtakım ciddi kökenli psikolojik durumlarla karşılaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Umut dedi ki:

    teşekkürler