Köpeklerde Solunum Problemleri

15.08.2019
487
A+
A-
Köpeklerde Solunum Problemleri

     Bir köpeğin nefesinde sorunlar yaşaması, öksürmesi, hapşırması, iştahının aniden kapanması, burnunda akıntı oluşması gibi sebepler köpeğin solunum problemi ile mücadele ettiğini gösteriyor olabilir. Solunum problemleri ciddiye alınması gereken rahatsızlıklardır, çünkü köpeğin ölümüne bile sebep olma ihtimalleri söz konusudur. Bahsi geçen semptomlar köpeğinizde varsa hiç vakit kaybetmeden köpeğinizi bir veterinere götürmeli, tüm kontrollerini vakit kaybetmeden yaptırmalısınız.

     Solunum problemleri köpek ırkına göre bile değişebilir. Fakat yine de köpeklerin genelinde görülebilecek bir sağlık sorunudur. Köpeklerde solunum problemlerinin birbirinden farklı birçok sebebi olabilir. Alerjik reaksiyonların birçoğu, mantar ile ilgili olan enfeksiyonlar, bakteriyel olan enfeksiyonlar, viral enfeksiyonlar solunum problemlerine zemin hazırlar.

     Köpeğiniz solunum hastalığı ile mücadele ediyorsa öksürük en belirgin semptomlardan biri olacaktır. Kennel Cough (Çiftlik Öksürüğü) isimli öksürük rahatsızlığı kuru öksürüktür. Bu da bir solunum hastalığıdır. Gençlik Hastalığı da solunum ile alakalı hastalıklar arasında yer almaktadır. Köpekler zatürre de geçirebilirler, bu da en bilinen solunum rahatsızlıklarının başında gelmektedir.

     Solunum hastalıkları ciddiye alınması gereken hastalıklardır, ölümle sonuçlanabileceği unutulmamalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Egemen dedi ki:

  saol hocam

 2. Nurettin dedi ki:

  saol hocam

 3. Eren dedi ki:

  teşekkür

 4. selda dedi ki:

  Köpek besleyenlerin bilmesi gereken çok şey var