Köpeklerde Tüy Dökme

16.08.2019
1.195
A+
A-
Köpeklerde Tüy Dökme

      Köpeklerde tüy dökme rahatsızlığı ağırlıklı olarak günlük beslenmesinde yaşanan değişimler ile alakalı olmaktadır. Bunun yanısıra elbette başka şeyler de bu duruma sebep olabilir.

      Köpeklerin tüy dökme durumu oldukça yaygın bir rahatsızlıktır. Panik yapmadan bir veterinere danışmanız en uygun davranış olacaktır.

      Köpeğinizin derisini göstermeye başlayacak kadar ciddi bir tüy dökme problemi varsa bu ciddiye alınması gereken bir mevzudur.

      Köpeklerde tüy dökme durumuna saçkıran da neden olabilmektedir. Bunun yanısıra köpeğinizi dengeli şekilde beslememeniz gibi durumlar da tüy dökülmesine sebep olur. Çünkü dengeli beslenmeyen köpeklerin tüyleri güçsüzleşir ve dökülür. Ayrıca köpeğinizin herhangi bir şeye alerjisi varsa bu da tüylerini dökebilir. Bazı kimyasallar ve temizlik amacıyla kullanılan ürünler de köpeklerin tüylerine zarar verebilir. Köpeğinizin vücudunda oluşan çıbanlar da tüylerin dökülmesine zemin hazırlar, aynı şekilde nasırlar da öyle. Köpeğinizin öz bakımına ve dengeli beslenmesine her zaman dikkat etmelisiniz. Çünkü bu iki duruma dikkat etmezseniz tüy dökme dışında daha ciddi sorunlarla da karşılaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. selda dedi ki:

    saol hocam