Köpeklerde Yaşlılık Bunaması

15.08.2019
500
A+
A-
Köpeklerde Yaşlılık Bunaması

Köpeklerde yaşlılık bunaması rahatsızlığı erken belirtiler aracılığı ile teşhis edilirse köpeğinize normalden çok daha iyi bakmanızın gerektiği dönemlere girmeniz gerekecektir, bu durumun herhangi bir tedavisi yoktur.

    Yaşlılık bunamasını önlemek imkansız gibi bir şeydir çünkü köpekler de aynı bizler gibi uzun bir zaman sonra yaşlanmak zorundadır, hayatın temel kurallarından biri budur. Fakat sizlerin yapabileceği yegane şey şudur; köpeğinizin yaşlılık döneminde ona çok iyi bakmak ve rahat etmesini sağlamak için çabalamak.

     Yaşlılık bunaması yaşayan köpeklerde iştah kapanması, çeşitli yeni huylar edinme, eski davranışlarının tam aksini uygulama, yorgun ve bitkin bir halde durma, sürekli depresyon hali, hiperaktif davranışlar sergileme, kaygı duyduğunu belirten davranışlar uygulama, rastgele yapıldığı belli olan hareketler görülür.

     Bu semptomları köpeğinizde görürseniz kesinlikle yaşlılık bunamasından şüphelenebilirsiniz ama ne olursa olsun siz yine de köpeğinizi bir veterinere götürüp tüm kontrollerinin yapılmasını sağlayın. Çünkü bu belirtiler başka bir durumun da habercisi olabilir, temkinli davranmak ve tedbirli yaklaşmakta büyük fayda var.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Emir Asaf dedi ki:

    teşekkürler