Köpekleri Evde Yalnız Kalmaya Alıştrımak

23.08.2019
422
A+
A-
Köpekleri Evde Yalnız Kalmaya Alıştrımak

Gideceğiniz her yere köpeklerinizi götüremeyeceğiniz için onları evde yalnız bırakmak zorunda kalıyorsunuz. Birçok köpek evde yalnız bırakıldığında havlayarak sizi ve çevredekileri rahatsız edebilir. Bu gibi sorunları yaşamamak için yavruyken köpeğinizi evde yalnız kalmaya alıştırmanız gerekmektedir. Nasıl?

Bu süreç köpeğinizin karakterine de bağlı olarak 1 -2 bazende 3 ay sürebilir. Köpeği evde yalnız kalmaya alıştırmak için ilk başta onu evde yalnız bırakıp dışarı çıkın ve 5 – 10 dakika sonra tekrar eve gelin. Bu işlemi 2 – 3 gün 1 veya 2 saat arayla tekrarlayın. Daha sonra bu işlemleri tekrarlarken evde yalnız bırakma süresini yavaş yavaş artırmaya başlayın. Belli bir zaman sonra olumlu sonuçlar alacağınızı göreceksiniz.

Bu süreçte köpeğinizin kafasına sizin eve tekrar döneceğiniz kazınmış olur. Onların en büyük korkusu siz evden onlar olmadan çıktığınızda tekrar geri gelmeyeceğinizi düşünmeleridir. Bu eğitimi verirken evden çıktığınızda köpeğiniz havlamaya başlarsa kesinlikle geri dönmeyip kararlı bir tutum sergilemelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.