Köpekleri Serinletici Ürünler

06.08.2019
895
A+
A-
Köpekleri Serinletici Ürünler

Sıcaklık zaman zaman katlanılmaz bir hal alabilir ve bu durumu köpekleri biz insanlardan daha fazla etkiler çünkü köpeklerde insanlarda olduğu gibi bir ter bezi sistemi yoktur. Bu nedenle ter bezlerini kullanarak kendilerini serinletemezler. Fakat köpeğimizin serinlemesine yardımcı olacak yöntemler ve ürünleri kullanarak, yaz aylarında sevimli dostlarımızı sıcaktan koruyup serinlemelerini sağlayabiliriz.

Soğutma Yeleği

Hem veterinerler hem de tüketiciler tarafından oldukça övülen  en iyi yaz ürünlerinden birisi soğutma yeleğidir. Çalışma prensibi, su hazneli yeleğin dış katmanının ısıyı yansıtması, iç katmanının ise su yardımı ile soğutulur. Su, sıvıdan buhara dönüşürken, köpeğinizin sıcaklığı düşer ve onu mükemmel derecede serin tutar. Yelekteki su azaldıkça yenisi eklenebilir. Bir çok web sitesinde bulabileceğiniz bu yelek, çoğu koşum takımıyla uyumludur ve rahatlıkla yürüyüşler ve koşularda kullanılabilir.

Soğutma Pedi

Yaz aylarında köpeğiniz aktif değilken bile sıcaklık tehlikeli bir hal alabilir. Özel bir tasarım ve yapıya sahip olan bu ürün köpeğinizin vücut sıcaklığını emerek oda sıcaklığından 10-15 derece daha düşük bir ısıda tutar. Yaz aylarında soğuk zeminleri daha çok tercih eden köpekler için mükemmel bir üründür.

Vantilatör ve Klima

Vantilatör ve klimaları kim sevmez ki, gittiğiniz her yerde olmasını isteyeceğiniz bu ürünler sıcak ortamları soğutma konusunda oldukça başarılı ve klima ve vantilatörleri köpeğinizi serinletmek  için de kullanabilirsiniz .

Yükseltilmiş Yatak

Yerden yüksek bir yatağın ekstra bir soğutma etkisi olmayabilir, fakat köpeğinizi yerden yüksekte tutarak her taraftan hava sirkülasyonu sağlar. Bu sayede köpeğinizin daha fazla ısınmasını engeller.

Soğutucu Yatak

Özel soğutucu jeller ile desteklenen bu yatak türü diğer yatakların aksine köpeğinizi serinletmeyi hedefler .

Soğutucu Kase

Bu hızlı soğutma özellikli kaseler, köpeğinizin suyunu soğutarak, yaz aylarında sıcak havayla baş etmesini kolaylaştırır.

Dondurulabilir Oyuncak

Dondurulabilir plastik çiğneme oyuncakları yazın köpeğinizi oyun oynarken ferahlatır. Tekrar tekrar dondurup kullanabilmesi sayesinde oldukça kullanışlı bir oyuncaktır.

Soğutucu Tasma

Soğutma yeleğiyle aynı prensipte çalışan bu ürünün amacı boynu ve omuzları serinletmektir. Yelek gerektirmeyen sıcak günlerde kullanmak için oldukça idealdir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Vedat dedi ki:

    Köpek besleyenlerin bilmesi gereken çok şey var

  2. Zeki dedi ki:

    tanımadan besliyoruz