Köpeklerle Seyehat

08.08.2019
452
A+
A-
Köpeklerle Seyehat

 Evcil sahipleri için bazen seyahat etmenin en zor kısmı evcil hayvanınızı uzun süre geride bırakmaktır. Bununla birlikte, köpeğinizle yolculuğa çıkmak, önceden düşünülmesi gereken ve planlanması gereken bir iştir. Köpeğinizi mümkün olduğu kadar rahat ve mutlu olması için yapabileceğiniz birçok düzenleme ve yöntem var.

  1. Seyahate Hazırlık

Seyahate çıkmadan önce köpeğinizin tüm sağlık kontrollerinizi yaptırın çünkü halka açık bir taşıma yolu kullanacaksanız çoğu ulaşım servisi köpeğinizi kabul etmeden önce sağlık sertifikası istemektedir. Seyahate çıkmadan önce köpeğinizin tüm sağlık belgelerini yanınıza aldığınızdan emin olun.

  • Arabayla Seyahat

Köpeğinizle seyahat ederken eğer arabayı siz kullanacaksanız, köpeğinizi arka koltuğa sabitlemelisiniz. Aksi taktirde köpeğinizin araba içinde rahatça hareket etmesi sürüşünüzü engelleyebilir ve kazalara yol açabilir. Köpeğinizi arka koltukta veya bagajda taşımak için köpekler için üretilmiş kafesleri kullanabilirsiniz.

  • Köpeğinizi seyahatten birkaç saat önce besleyin ve dinlenme duraklarında atıştırmalıklar verin. Köpeğinizi seyahate başlamadan saatlerce önce beslemek, hareket rahatsızlığını önlemenize yardımcı olur. Köpeğinizin memnun kalması için dinlenme molalarında protein içeriği yüksek küçük atıştırmalıklar verin.
  • Köpeğinizle Uçmak

Bazı havayolları evcil hayvan taşımamaktadır, bazıları ise yalnızca kargo onaylı kasalarda yapmaktadır ve bazıları belirli boyuttaki köpeklerin bir taşıyıcıya düzgün şekilde sabitlenip koltuk altına yerleştirilmesine izin verecektir. Köpeğinizin nasıl seyahat etmesi ve uygun bir konaklama yeri yapması gerektiğini görmek için havayolunuzla görüşün. Köpeğinizin havayolunuzun ağırlık sınırı kısıtlamasının üzerinde olması durumunda, köpeğinizin, kargo ambarında seyahat etmek için kargo onaylı bir sandığa ihtiyacı olacaktır. Köpeğinizin uçuşunuzdan 24 ila 48 saat önce havayolunuzla seyahat ettiğini onaylayın. Köpeğinizin seyahatini onaylamak için havayolunuzu arayın ve ayrılmadan en az 24 saat önce havayolunuzun evcil hayvan politikalarını iki kez kontrol edin. Havayolları, köpeğinizin bir hastalığı varsa aşırı hava koşulları varsa evcil hayvanınızı taşımayı reddedebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Mehmet Efe dedi ki:

    teşekkür

  2. Ferhat dedi ki:

    Bilgilendirme için teşekkürler