Labrador Retriever

12.08.2019
1.341
A+
A-
Labrador Retriever

Irk Boyutu : Büyük Boy

Yükseklik : Erkek 56-63 cm Dişi 53-58 cm

Ağırlık : Erkek 27-36 Kg Dişi 25-32 Kg

Ortalama Yaşam : 10-12 yıl

Labrador Retriever Bakımı : Tüy dökmediği zamanlarda haftada bir defa taramak yeterlidir. Tüy dökme zamanı geldiğinde haftada 2-3 defa taramak gerekmektedir. Beslenmesine dikkat edilmelidir. Evde beslemek isteyenler için uygun bir ırktır. Labrador Retriever ev hayatına çok rahat uyum sağlar.

Labrador Retriever Karakter Yapısı : Son derece uysal, her ortama kolaylıkla uyum sağlayabilen sadık bir ırktır. Av kökenli oldukları için koku alma duyuları gelişmiştir. Çocuklar için mükemmel bir oyun arkadaşıdır. Kolay kolay agrasif tavırlar sergilemezler. Diğer köpeklerle çok kolay sosyalleşirler. Yabancılara karşı olan sıcak tutumu ve iyi bir gözlemci olmadıkları için bekçi köpeği olarak tercih edilmezler. Öğrenme isteği ve azimli olmasından dolayı çabuk eğitilirler.

Labrador Retriever Kökeni : Newfoundland ile John’s Water cinslerinin karışımı ile Kanada Newfoundland’da ortaya çıkmışlardır. Su içinde avlanmak amaçlı kullanılmışlardır. Zaman geçtikçe ünleri artmıştır ve 1917 Amerikan Kennel Kulübü tarafından resmileştirilmiştir. Günümüzde köpek almak isteyen çocuklu ailelerin ilk tercihidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Ozan dedi ki:

  teşekkür

 2. Egemen dedi ki:

  faydalı bilgiler saolun

 3. Mete dedi ki:

  faydalı bilgiler saolun

 4. Muhammed dedi ki:

  faydalı bilgiler saolun

 5. Melih dedi ki:

  tanımadan besliyoruz