Leonberger

14.08.2019
626
A+
A-
Leonberger

Irk Boyutu : Büyük Boy

Yükseklik : Erkek 74-80 cm Dişi 61-74 cm

Ağırlık : Erkek 59-77 Kg Dişi 45-59 Kg

Ortalama Yaşam : 12-15 yıl

Leonberger Bakımı : Haftada 1 defa taranmalıdır. Tüy dökme zamanı geldiğinde tarama işlemi haftada 2 defa olmalıdır. Genel olarak hastalıklara karşı hassas bir yapısı vardır. Maması sabah akşam olmak üzere gün içerisine yayılmalıdır. Yemek sonrası mutlaka egzersiz yaptırılmalıdır. İri yapısından dolayı çoçuklarla yalnız bırakılmaları tavsiye edilmez.

Leonberger Karakter Yapısı : İri yapısına rağmen son derece narin ve kibar hayvanlardır. Çocuklarla, yabancılarla ve diğer köpeklerle çok iyi geçinirler. Çok sıcak kanlı ve arkadaş canlısı oldukları için koruma ve bekçi köpeği olarak tercih edilmezler. Eğitim yaptırmak isteyenler eğitim sürecinde nazik ve kibar olmalıdırlar. İri cüsselerinin hakkını verecek derecede güçlü köpeklerdir.

Leonberger Kökeni : Kökeni Almanya Leonberg’dir. 1800’lü yıllarda Saint Bernard / Newfoundland / Pyrenean cinlerinin karışımı ile gelişmiştir. Köpek tüccarlığı yapan Heinrich Essig sayesinde popüler olmuştur. Çoban köpeği ve ağır yük çektirmek amaçlı kullanılmışlardır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Erkan dedi ki:

  saol hocam

 2. Yusuf Emir dedi ki:

  siteyi kaydettim teşekkürler

 3. Sebahattin dedi ki:

  tanımadan besliyoruz

 4. Yusuf Ali dedi ki:

  saol hocam