Miniature Pinscher

14.08.2019
403
A+
A-
Miniature Pinscher

Irk Boyutu : Küçük Boy

Yükseklik : Erkek 25-30 cm Dişi 25-30 cm

Ağırlık : Erkek 4-6 Kg Dişi 4-6 Kg

Ortalama Yaşam : 13-15 yıl

Miniature Pinscher Bakımı : Taranmaya pek ihtiyaç duymayan tüylere sahiptir. Ölü tüylerin alınması amaçlı ayda 1 defa taranması yeterlidir. Yapı olarak obezite olma riski vardır. Beslenmesine çok dikkat edilmeli ve günlük egzersizleri ihmal edilmemelidir. Yaşadığı ortamda yutabileceği küçük nesneler olmamalıdır.

Miniature Pinscher Karakter Yapısı : Enerji ve hayat doludur. Küçük olmasına rağmen cesur ve ataktır. Sahibine çok bağlıdırlar ve koruma içgüdüleri çok gelişmiştir. Çocuklarla iyi anlaşmasına rağmen rahatsız edildiğinde agresif tavırlar sergileyebilir hatta ısırabilir. Küçük çocuklarla yalnız bırakılmamalıdırlar. Yavru iken sosyalleşmeyen Miniature Pinscher yabancılara ve diğer köpeklere karşı saldırgan olabilirler. Yüksek bir enerji seviyeleri vardır bu yüzden gün içerisinde gerekli egzersizlerin yaptırılması gerekmektedir.

Miniature Pinscher Kökeni : DobermanPinscher’dan türemiştir ve kökeni Almaya’dır. İlerleyen zamanlarda Almanya’da ününü kaybeden Miniature Pinscher 1.Dünya savaşından önce Amerika’ya geldikten sonra tekrar popüler olmuştur. Amerikan Kennel Kulübü 1929 yılında bu ırkı tescillemiştir. Günümüzde halen popüler bir ırk olarak bilinmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.