Napoliten Mastiff

17.08.2019
603
A+
A-
Napoliten Mastiff

Irk Boyutu : Büyük Boy

Yükseklik : Erkek 65-75 cm Dişi 60-70 cm

Ağırlık : Erkek 60-70 Kg Dişi 50-60 Kg

Ortalama Yaşam : 10-12 yıl

Napoliten Mastiff Bakımı : Tüylerinin fazla bakıma ihtiyacı yoktur. Tüy dökme zamanı geldiğinde kauçuk bir eldiven yardımıyla ölü tüylerin alınması yeterli olacaktır. Vücudundaki ve yüzündeki kıvrımlar kontrol edilerek iyice temizlenmelidir. Sert zemin üzerine yatmamalıdır. Yattığı yere yumuşak bir minder koyulması gerekir. Beslenmesine dikkat edilmeli ve gün içerisinde gerekli egzersiz yaptırılmalıdır.

Napoliten Mastiff Karakter yapısı : Zeki ve güçlü köpeklerdir. Çocuklar için oyun arkadaşı olacak bir yapıya sahip değildirler bu yüzden çocuklarla yalnız bırakılmamalıdırlar. Yabancılara ve diğer köpeklere karşı mesafeli ve tetiktedirler. Bulundukları aileyi ve bölgelerini çok iyi korurlar ve tehlikeye atılmaktan çekinmezler. Koruma içgüdüleri ve koruyucu yapıları nedeniyle bekçi ve koruma köpeği olarak tercih edilen köpeklerdir. Eğitilmesi gerekiyorsa bu yavruyken yapılmalıdır. Eğitim sürecinde eğitmen otoriter ve kararlı olmalıdır. Öğrenmeye meraklıdırlar ve kolay eğitilirler.

Napoliten Mastiff Kökeni : Kökeni İtalya’dır. Napoli’de koruma ve bekçi köpeği olarak üretilmiş ve geliştirilmiştir. Büyük İskender’e Kral Porus’un bir çift Napoliten Mastiff hediye etmesinden sonra popüler olmuşlardır. 1970 yılında Amerika’ya gelmiştir ve Amerikan Kennel Kulübü bu ırkı 2004 de tescillemiştir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. gizzmo dedi ki:

    faydalı bilgiler saolun

  2. Musa dedi ki:

    teşekkür

  3. Veli dedi ki:

    teşekkürler